Netradicinis » Išvyka į Suostą

Išvyka į Suostą

Gegužės 28 dieną vykome į edukacinę pamoką Suoste, knygnešio Jurgio Bielinio gimtinę. Nuvykome į bendruomenės namuose įsikūrusį muziejų. Mus pasitiko buvusi mokytoja Aldona. Ji mums papasakojo Suosto legendą, apie Jurgio Bielinio vaikystę. Tada, pertraukėlės metu, mus pavaišino senoviniu desertu- medumi ant duonelės. Atsigėrėme vandens ir tęsėme pamokėlę. Vėliau nuėjome į kaimo biblioteką, apžiūrėjome paveikslus, kuriuose pavaizduotas knygnešys, jo sodyba ir Suosto kaimas. Apsilankėme Jurgio Bielinio sodyboje, apžiūrėjome medinę skulptūrą, kurioje pavaizduotas Jurgis, jo žmona Ona ir jo brolis. Nuėjome prie ąžuolo ir akmens, kur knygnešys slėpė draudžiamas knygas. Pabaigoje nuvykome prie knygnešio kapo. Jo paminklas pastatytas iš laukuose surinktų akmenukų (to prašė knygnešys).

Grįžę į mokyklą dar kartą aptarėme knygnešio veiklos svarbą, džiaugėmės daug sužinoję apie jo gyvenimą.

Ketvirtos klasės mokiniai Kamilė Mikkaitė, Gustas Rakūnas