Netradicinis » Teka Apaščia

,,Teka Apaščia, teka ir Agluona“

Kovo 5 d. pradinėse klasėse vyko integruoto ugdymo diena ,,Teka Apaščia, teka ir Agluona“. Diena buvo skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventei ir lietuviškiems vietovardžiams prisiminti.

Pradinukai dalyvavo edukacinėje pamokoje ,,Lietuvos Nepriklausomybę švęskime kartu“. Pamoka vyko ,,Sėlos“ muziejuje. Vaikai prisiminė svarbiausias Lietuvos istorijos įvykius ir šventes, atliko įvairias užduotis, pagilino žinias apie Biržus ir Biržų krašto istoriją. Pradinukai pasigrožėjo Biržų upėmis Apaščia ir Agluona, kurios šiuo metu patvinusios plukdo pavasarinius vandenis į Širvėnos ežerą.

Grįžę mokiniai skubėjo į Kratiškių kaimo biblioteką, kur jų laukė bibliotekininkė Aldona Vaičikauskienė. Bibliotekininkė pristatė kaimo metraštį ir vaikams papasakojo apie kaimo praeitį, pasekė padavimą apie Kratiškių kaimo pavadinimo atsiradimą. Įdomu buvo klausytis pasakojimo apie jau išnykusius aplinkinius kaimus, prisiminti jų pavadinimus.

Vaikai grįžę į mokyklą klausėsi legendos apie Biržų pilį. Netradicinio ugdymo dieną užbaigė protmūšiu ,,Ką žinau apie savo kraštą?“, kurio metu pasitikrino savo žinias. Protmūšio nugalėtojais tapo Gustas Rakūnas, Kamilė Mikkaitė, Gustas Darčkus, Dominykas Bieliauskas ir Evelina Vagapova.

Veiklos buvo įdomios ir naudingos, vaikai pagilino turėtas žinias ir sužinojo daug naujo ir įdomaus apie savo kraštą.

Pradinių klasių mokytoja Nijolė Baltrušaitienė