Renginiai » Edukacija pily

Edukacinė išvyka į Biržų miesto biblioteką

Kovo 3 dieną 7-9 klasių mokiniai, minėdami lietuvių kalbos dienas, po dviejų pamokų išsiruošė į Biržų pilį susipažinti su Biržų krašto rašytojais.

Mokiniai turėjo galimybę stebėti  Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos direktorės pavaduotojos, skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėjos Aušros Jakubelskienės, Biržų atstovybės regiono programų vyr. redaktorės Audronė Dambrauskienės  ir kitų Biržų krašto kultūros veikėjų iniciatyva nufilmuotą 40 minučių edukacinį filmą ,,Gimtojoj mano Šiaurės Lietuvoj”.

Mokiniai galėjo susipažinti net su 19 Biržų krašto poetų, vertėjų, publicistų, tautosakos tyrinėtojų ir kitų žymių žmonių. Atmintyje atgijo per pamokas skaitytų ir nagrinėtų J. Bielinio, K. Binkio, B. Sruogos, J. Strielkūno ir kitų kultūros veikėjų ir rašytojų veikla.

Mokiniai galėjo stebėtis sužinoję, kad jų 7 – oje klasėje skaitytą suomių herojinį epą ,,Kalevala“ į lietuvių kalbą išvertė iš mūsų krašto kilęs tautosakos rinkėjas Adolfas Sabaliauskas – Žalia Rūta. Svarbu buvo įsitikinti, o gal kai kuriems ir  naujai sužinoti, kad Vabalninko kraštas mums padovanojo net 4 žymius kūrėjus : rašytojus B. Sruogą, B. Aloyzą, poetą, vertėją, publicistą J. Strielkūną ir žurnalistą L. Žitkevičių.

Po filmo peržiūros mokiniai buvo pakviesti pasivaikščioti  ir dar kartą susipažinti su Biržų viešosios bibliotekos vaikų ir suaugusiųjų skaityklų skyriais.

Reikia tikėti, kad literatūros pamokos netradicinėje aplinkoje vaikus daugiau motyvuos ne tik geriau pažinti savo krašto literatūrinį kontekstą, bet skatins jų norą domėtis skaitoma literatūra ir patiems skaityti knygas.

Lietuvių kalbos mokytoja