Rytmečio skaitymai » Dalykiniai tekstai

Dalykiniai tekstai

Lapkričio 11 dieną skaitėme dalykinius tekstus apie gyvūnų pasiruošimą žiemai, pagalbą paukščiams.  Tekstus skaitė mokyklos bibliotekininkė Ilona Pavilionienė. Pirmokai ir antrokai sužinojo apie laukinius žvėrelius, kaip jie maitinasi žiemą, kaip ruošia maisto atsargas, o kai kurie žiemą praleidžia miegodami šiltame guolyje.  Išklausę skaitomą tekstą vaikai pasitikrino, kaip išgirdo ir suprato, ką naujo sužinojo.  Pasiskirstę į dvi komandas sprendė kryžiažodžius. Trečiokai ir ketvirtokai klausėsi teksto apie pagalbą Lietuvoje žiemojantiems paukščiams, sužinojo, kaip pagaminti lesyklėles ir kokiu lesalu pamaloninti alkstančius paukštelius. Vaikai atliko užduotis ir pasižadėjo nepamiršti įrengti lesyklėles ir į jas kasdien įbert lesalo, nes paukšteliai pripratę rasti maisto lesykloje į ją vis grįš ir grįš, o kitur rasti maisto nebesugebės.

Lapkričio 18 dieną skaitėme dalykinį tekstą apie nedraugišką augalą dilgėlę. Tekstą skaitė Kratiškių kaimo bibliotekos vedėja Aldona Vaičikauskienė. Išklausę skaitomą tekstą vaikai pasitikrino, kaip sekėsi išgirsti ir prisiminti informaciją apie dilgėles, pasiskirstę į komandas, išsirinkę komandų kapitonus, mokiniai atliko užduotį ,,Tiesa- melas“.

Vaikai pripažino, kad dalykinį tekstą išgirsti ir suprasti nėra lengva- reikia labai atidžiai ir susikaupus klausytis, kad koks svarbus žodis nepralėktų pro ausis.

Atlikti užduotis sekėsi gerai, o,,karoliai‘‘ vis ilgėja

Pradinių klasių mokytoja Nijolė Baltrušaitienė