į pradžią turinys susisiekite  
Rytmečio skaitymai » Sausio mėn.

,,Rytmečio skaitymus“ skyrėme Lietuvos istorijai ir papročiams prisiminti

 

Sausio 5d. – Trijų  karalių diena. Trys karaliai – sausio 6-ąją dieną minima šventė. Lietuvoje ją tradiciškai laikome visų žiemos švenčių pabaiga. Vaikai klausėsi pasakojimo apie Tris karalius, kaip lietuviai anksčiau šią šventę švęsdavo. Pradinukai pasiskirstę komandomis lenktyniavo, kas sugalvos ir užrašys kuo daugiau vardų, kurie prasideda Trijų karalių vardų pirmosiomis raidėmis, labirinte ieškojo kelio, kuris nuvedė Tris karalius pas kūdikėlį Jėzų.  

Sausio 12d. – Laisvės gynėjų diena. Vaikai prisiminė už laisvę žuvusiuosius, mintyse dėkojo jiems už laisvę, uždegė žvakeles, kirpo neužmirštuoles. Mokinukai aiškinosi, kodėl neužmirštuolės pasirinktos šios dienos simboliu. Vaikai pažiūrėjo pateiktį, kuri priminė šiurpią 1991 metų sausio 13  naktį.

Sausio 19d. - susitikimas su Biržų kuopos šauliais. Į susitikimą su vaikais atvyko Biržų šaulių kuopos vadas  Vidutis Šeškas ir  Rasutė Baltienė- buvusi kuopos vadė. Svečiai vaikams papasakojo apie kuopos kasdienybę ir šventes. Vaikai pažiūrėję pateiktį ir pasiklausę įdomaus pasakojimo, klausė, ar gali ir jie tapti jaunaisiais šauliais. Svečiai atsakė į vaikų klausimus ir pažadėjo priimti į kuopą tuos, kurie daug dirba ir nebijo sunkumų.

Sausio 26 d. – eilėraščiai Lietuvai. Vaikai skaitė pasirinktus eilėraščius apie Lietuvą. Jie balsavo ir išrinko nugalėtojus, bet tikrieji nugalėtojai bus išrinkti tik vasario 15 dieną, kai vyks meninio skaitymo konkursas ,,Deklamuoju Lietuvai“. Konkursas bus skirtas Lietuvos šimtmečiui. Iki to laiko vaikai išmoks eilėraščius mintinai ir padeklamuos žiūrovams- savo tėveliams ir komisijai, kuri ir išrinks pačius geriausius skaitovus.

 

Pradinių klasių mokytoja Nijolė Baltrušaitienė