Rytmečio skaitymai » Spalis

Rudens temai skirti eilėraščiai

Spalio  21 dieną pirmokai ir antrokai klausėsi Leonardo Gutausko eilėraščio ,,Rudenėlis Rudabarzdėlis“, o trečiokai ir ketvirtokai- Ramutės Skučaitės eilėraščio ,,Vasara ir ruduo“. Eilėračius skaitė devintokė Vaiva Vaitkevičiūtė. Vaikai pasitikrino, kaip sekėsi išgirsti ir suprasti eilėraščius: jie atsakė į klausimus, dėliojo dėlionę, surado eilėraščio veikėjus. Už teisingus atsakymus ir teisingai atliktas užduotis vaikai  individualiai gavo karoliukus, kuriuos suverė ant virvelės.  Mokiniai, kurie  suvers ilgiausius karolius taps projekto „Rytmečio skaitymai“   nugalėtojais ir gaus apdovanojimus.

Spalio 28 dienos eilėraščiai buvo skirti Vėlinėms. Pirmokai ir antrokai klausėsi  Anzelmo Matučio eilėraščio ,,Žvakutė“, o trečiokai ir ketvirtokai- Vytauto Skripkos eilėraščio ,,Vėlinės“. Eilėraščius skaitė Kratiškių kaimo kultūros namų darbuotoja Rima Bitinienė. Vaikai ir mokytojos susikaupę klausėsi ne tik eilėraščių, bet ir Rimos atliekamų giesmių, skirtų Vėlinėms.

Skaitymo nauda yra neišmatuojama, skaitymas ugdo kūrybinį ir kritinį mąstymą, skatina protinę veiklą, gerina kalbos įgūdžius. Skaitymas - malonumas ir atgaiva sielai, pažinimo ir kūrybos džiaugsmas.