Saugi erdvė » Mokymai

Mokymai „Kaip elgtis gaisro metu“

Lapkričio 20 d. mokyklos bendruomenė susitiko su Panevėžio APGV Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotoju Mantgirdu Ivaška ir  Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininke Daiva Dovydėniene. Pareigūnai vedė mokymus „Kaip elgtis gaisro metu“. Bendraudami ir diskutuodami išaiškinome bendrojo pagalbos telefono Nr. 112 paskirtį ir kaip perduoti tikslią informaciją gaisrinės pareigūnams. Sužinojome gaisrų kilimo priežastis, kaip išvengti gaisro ir kaip elgtis jam kilus. Aptarėme mokyklos evakuacijos plano paskirtį, išsiaiškinome evakuacinių ženklų reikšmes, sužinojome, koks mokykloje garsinis signalas praneš apie pavojų. Ugnegiasiai mokė ekstemaliose situacijose išlikti ramiems, nepasimesti, kol atvyks pagalba. Ragino tiek įstaigose , tiek namuose įsirengti dūmų detektorius.

Mokymuose įgijome daug reikalingų žinių, kad išvengtume skaudžių pasekmių. Juk žmonių evakuacija gaisro metu yra vienas iš svarbiausių gaisrinės saugos prioritetų, visų pirma būtina išsaugoti gyvybes, o vėliau ir turtą.

Mokytoja Ilona Pavilionienė