Biblioteka » Renginiai

Metų knygų rinkimų 2021 balsavimo rezultatai

                  Pasibaigus Metų knygos rinkimams, tiek Lietuvoje, tiek Kratiškių daugiafunkciame centre paaiškėjo kokia vaikų kategorijoje knyga tapo 2021 m. skaitytojų mėgstamiausia.

 Lietuvoje 2021 m. skaitytojų mėgstamiausia išrinkta vaikų kategorijos knyga

 

                  

 

 

Centro mokiniai balsavo kitaip,

jie išrinko knygą

 

 

             

SKAITYTOJŲ  KAVINĖ 1-4 kl.

„Metų knygos 2021 m. „

1-4 klasių mokiniams vyko akcijos „Metų knygos rinkimai 2021“ dalyvavusių knygų pristatymai. Mokyklos bibliotekininkė pristatė vaikų nominuotas knygas. Vėliau vaikai su mokytojomis skaitė knygų ištraukas, piešė iliustracijas.  Antrokams  patiko J. Vilės knygelė „Chameleono sapnai“, o pirmokai džiaugėsi A. Baranauskitės  knygele „Nukas“. 3-4 klasių mokiniai atliko kūrybinę užduotį pagal perskaitytą Indrės Zalieckienės knygą „Kaip sutramdyti žvėryną?“

 

Bibliotekininkė

 

Viktorina "Kas skaito-daug žino"

               Balandžio 2 d. minėjome Tarptautinę vaikų knygos dieną. 

                1-4 kl. mokiniai  dalyvavo viktorinoje „Kas  skaito-daug žino“, kuri vyko  per Kahoot programėlę. Pradinukai ne tik pasitikrino, bet  ir pagilino savo žinias apie perskaitytas knygas, jų veikėjus bei knygų autorius. Visi dalyviai   buvo apdovanoti mažomis dovanėlėmis už dalyvavimą viktorinoje.

Sveikiname viktorinos „Kas skaito-daug žino“ nugalėtojus:

I vieta- Smiltė Mikkaitė -4 kl.

II vieta- Dominyka Garlinskaitė-2 kl.

III vieta-Deivydas Skara-4 kl.

                Skaitykime, nes kurie skaito knygas, turi didesnę vaizduotę, yra kūrybingesni ir intelektualesni. Skaitymas yra labai svarbus kiekvieno iš mūsų gyvenime, nes knyga yra būdas bendrauti, sužinoti, išmokti, lavinti vaizduotę. O kas skaito, tas daug ir žino.

 

 

                                                                             Bibliotekininkė Ilona Pavilionienė

 

 

 

                            Kovo 17 d.  vyko renginys, skirtas knygnešio dienai paminėti. Renginio tikslas-pagerbti ir prisiminti knygnešius, kurie lietuvių kalbos draudimo metais platino lietuviškas knygas.

                3,4 klasių mokinukai su mokytoja Neringa prisiminė spaudos draudimo laikotarpį, skaitė pasirinktus tekstus, atliko įvairias kūrybines užduotis, sprendė kryžiažodį „Knygnešys“.

                  Bibliotekoje pradinukai žaidė  interaktyvų edukacinį žaidimą „Knygnešiai: nešę šviesą gūdžiausiu Lietuvai laikotarpiu“. Geriausias žinias žaidime parodė vyresnieji pradinukai.  1,2 klasių vaikučiai bibliotekoje kūrė knygiukus, rašė gražiausius lietuviškus žodžius.

                    Minėdami knygnešio dieną, primename sau ir kitiems apie sunkų mūsų valstybingumo kelią, apie meilę kalbai ir savo Tėvynei.

 

                Bibliotekininkė Ilona Pavilionienė

 

Saugesnio interneto savaitė

Saugesnio interneto diena  minima daugelyje pasaulio šalių jau 19-ą kartą.

Vasario 8 d.    minėjome Saugesnio interneto dieną. Tikslas-atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Bibliotekoje  vyko edukacinis užsiėmimas „Būk saugus internete“ . Užsiėmimas prasidėjo minčių lietumi „Interneto pliusai ir minusai“. Su pradinukais aptarėme saugaus internete taisykles,  saugaus slaptažodžio kūrimo požymius. Vaikai sužinojo kaip svarbu saugoti asmens duomenis ir kokią žalą gali padaryti neapgalvotai keliamos nuotraukos bei vaizdo įrašai.

         Vaikus suintrigavo  V. Palčinskaitės knyga „Muzika troliui“. Koks ryšys tarp knygos  ir interneto? Po ilgų svarstymų visi pripažino, kad ta būtybė -trolis. O trolis internete- asmuo, kuris nelegaliai prisijungia, siunčia įžeidžiančias žinutes bei daro neigiamą įtaką bendruomenės nariams, kas internete gali sukelti chaosą. Dėl to interneto kultūroje populiarus posakis „Nemaitinkite trolių“. Be trolių internete pilna įvairių virusų, kurie kenkia  kompiuterio įrangai bei gali  sunaikinti asmens duomenis. Kad to nenutiktų, vaikai pažadėjo neskaityti elektroninių laiškų ar žinučių, gautų iš nepažįstamų asmenų.

           Mokiniai sužinojo ką internete galima viešinti, o ko ne, apie bendravimą su draugais internetinėje erdvėje bei elektronines patyčias. Susipažino su draugiško interneto puslapiu, kuriame galima rasti daug naudingos informacijos.

 

 

           Bibliotekininkė Ilona Pavilionienė

       

 

 

 

 

Netradicinio ugdymo pamoka

,,Skaitytojų kavinė“

          Rugsėjo 24 d. pradinukai dalyvavo pamokoje, kuri vyko Vabalninko m. bibliotekoje. Pamoka buvo skirta  kraštiečiui rašytojui Gendručiui Morkūnui prisiminti. Bibliotekininkė Vilma supažindino vaikus su jo knygomis, pasakojo apie rašytojo vaikystę ir kūrybą. Ypač vaikus nustebino, kad Gendrutis Morkūnas būdamas fizikas rašė vaikams.

           Išklausę pasakojimą, vaikai vyko į Vabalninko parką, kur prie stogastulpio skirto Gendručiui Morkūnui skaitė ištraukas iš jo knygų.

            Vaikai praplėtė žinias apie Lietuvos vaikų rašytojus, susipažino su vienu žymiausiu vaikų rašytoju.

 

                                                                                                         Mokyklos informacija

 

 

  

Mano knygelės dar plonos...

            Rugsėjo 10 dieną pirmokai ir antrokai dalyvavo netradicinėje pamokoje   ,,Mano knygelės dar plonos...“. Pamoka vyko daugiafunkcio centro bibliotekoje. Bibliotekininkė Ilona Pavilionienė pakvietė vaikus išpakuoti 

ką tik gautą siuntą  ir klausė, kas galėtų joje būt i. Vaikai spėjo, kad joje turbūt knygos. Ir jie buvo teisūs. Dėžėje vaikai rado daug naujų knygelių. Bibliotekininkė paaiškino, kad knygos būna  įvairios ir klausė vaikų,  kurios tiktų skaityti pradinukams. Visi kartu aptarė, kaip išsirinkti jų amžiui tinkamą knygelę. Pradinukai suieškojo ploniausią ir storiausią knygas. Vėliau laukė staigmena: bibliotekininkė pakvietė vaikus ,,į pagalbą“, padėti suantspauduoti gautas knygas ir paaiškino, kodėl knygos turi antspaudus. Pradinukai suantspaudavo ir pačių pagamintą knygelę.

            Vėliau bibliotekininkė pasekė pirštų pasaką apie pieštuką, o vaikai atliko užduotis, kartu su pasakos pieštuku.

            Bibliotekininkės padedami vaikai susirado knygeles pagal pomėgius ir išgales ir sutarė būti dažnais bibliotekos lankytojais

 

                                                                                                    Pradinių klasių vyr. mokytoja

                                                                                                    Nijolė Baltrušaitienė

 

 

Minėjome  Lietuvių kalbos dienas

     

        Balandžio 20 d. įvyko renginys"Lietuviška pasaka mus augina", skirtas paminėti Lietuvių kalbos dienoms bei archyvų metams. Lietuvių kalbos dienų tikslas – didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti jos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje, telkti bendruomenes Lietuvoje ir užsienyje.

          Renginyje dalyvavo patys mažiausi centro mokinukai-kimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai, kurie susitiko su pasakų bobute ir jos vištele. Vaikai ne tik klausėsi sekamos lietuvių liaudies pasakos "Vištytė ir gaidelis", bet ir patys tapo pasakų veikėjais. Močiutės stebuklingame lagamine slėpėsi įvairios kepuraitės, kurios vaikus pavertė pasakų veikėjais. Visų laukė  rimtas išbandymas -sekti ir kurti pasaką "Pupa". Kad pupa augtų teko atlikti įvairias užduotis:prisiminti grupėje išmoktas mįsles, greitakalbes, daineles, prisiminti gerus ir blogus pasakų veikėjus bei atlikti lavinamąsias užduotis.  Įveikę visus darbus vaikai užaugino pupą, kuri net dangų pradūrė! O kiek džiaugsmo buvo, kai  stebuklinga staltiesė pati padengė  stalą, o bobutei teliko visus pakviesti pasivaišinti. Ir aš ten buvau pupas lukštenau, bet ištarti pupų nekrutinus lūpų dar niekam nepavyko...

   

          Mažieji mokinukai suprato, kad  pasaka buvo svarbi tiek seniau, tiek dabar, nes jos diegiamos vertybės amžinos. Pasakos mus moko tik gerų dalykų: drąsos, pasitikėjimo savimi, žinojimo, kad už kiekvieną gerą ir blogą darbą turi būti atitinkamai atlyginta. Galų gale jos moko augti ir  svajoti.

 

 

                                                                               Bibliotekininkė Ilona Pavilionienė

 

Paminėta Tarptautinė vaikų knygos diena

                Balandžio 2 d. minėjome Tarptautinę vaikų knygos dieną. Ta proga  1-2 klasių mokinukai dalyvavo „Knygos skirtuko“ konkurse, su bibliotekininke kalbėjosi ne tik apie Tarptautinę vaikų knygos dieną, bet ir apie pasakininką H. K. Anderseną. Prisiminė žymiausias jo pasakas, minė mįsles. Vaikai prisiminė kaip reikia saugoti knygeles, kad jos nesusiteptų  ir nesuplyštų. O kad knygelės puslapiai nesusilankstytų mokinukai  gamino knygoms skirtukus-pelytes. Knygos skirtukai, tarsi  maži meno kūrinėliai, kurie apsigyveno  knygučių puslapiuose. Visi vieningai nusprendė, kad žmogui, kuris vertina knygą, skirtukas gali būti puiki dovana.

                3-4 kl. mokiniai  dalyvavo viktorinoje „Daug skaitau-daug žinau“, kuri vyko  per nuotolinio mokymo priemonę -Kahoot programėlę. Pradinukai ne tik pasitikrino, bet  ir pagilino savo žinias apie perskaitytas knygas, jų veikėjus bei knygų autorius. Visi dalyviai   buvo apdovanoti mažomis dovanėlėmis už dalyvavimą konkurse bei viktorinoje.

Sveikiname viktorinos „Daug skaitau-daug žinau“ nugalėtojus:

I vieta- Matas Kregždė -3 kl.

II vieta- Dominykas Bieliauskas-4 kl.

III vieta-Gabija Fiodorovaitė-3 kl.

                Skaitymas net tik lavina mąstymą, bet ir turtina vaizduotę, skatina kūrybiškumą, turtina žodyną bei teikia vilčių, kad auga žingeidi karta, norinti pažinti pasaulį plačiau.

 

                                                                             Bibliotekininkė Ilona Pavilionienė

 

 

TARPTAUTINĖ VAIKŲ KNYGOS DIENA

Balandžio 2-oji Tarptautinė vaikų knygos diena. Jos iniciatorė – Tarptautinė vaikų knygos taryba (IBBY). Šventės proga kurios nors šalies IBBY skyrius rengia plakatą ir kreipimąsi į pasaulio skaitytojus. 2021 metų šventės rėmėjas – Jungtinių Amerikos Valstijų IBBY skyrius. Kreipimosi tekstą parašė Kubos ir Amerikos poetė Margarita Engle, o plakatą sukūrė Brazilijos dailininkas, daugiau kaip šimto knygų autorius, 2014 m. H. Ch. Anderseno premijos laureatas Rogeris Mello. 

 

            KVIEČIAME netradiciškai švęsti Vaikų knygos dieną.

Mokinukų veiklos:

1-2 kl. - konkursas „Knygos skirtukas“.

3-4 kl. -viktorina „Daug skaitau-daug žinau“, kuri vyks per nuotolinio mokymo priemonę -Kahoot programėlėje.

 

Balandžio 2-oji taip pat ir Hanso Christiano Anderseno gimimo diena. Minėdami šią dieną skaitysime gražiausias Anderseno pasakas ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniams. Mažieji mokysis klausyti skaitomų kūrinių, suprasti kur slypi gėris bei kaip nugalėti blogį. Juk skaitymas net tik lavina mąstymą, bet ir turtina vaizduotę, skatina kūrybingumą.

 

Šv. Agota , duonos diena

Vasario 5 d. 1-4 klasių mokinukai dalyvavo integruotoje-netradicinėje pamokoje. Pradinukai

susipažino su Šv. Agotos, duonos diena. Pamoka vyko nuotoliniu būdu, kurią vedė bibliotekininkė Ilona ir tikybos mokytoja Sigutė. Pamoką pradėjome maldele. Tikybos mokytoja papasakojo apie Šv. Agotą, kuri  buvo  III a. krikščionė, kankinta ugnimi. Ji laikoma ugnies globėja, gelbėtoja nuo gaisro. Šv. Agotos dieną žmonės skuba į bažnyčią, norėdami parsinešti namo pašventintos duonelės, kuri turi saugoti pastatus nuo gaisrų, nelaimių. Bibliotekininkė papasakojo apie duonos gaminimą, kuo ji yra ypatinga, ir kodėl ją turime gerbti ir mylėti.  Mokiniai skaitė pasaką „Artojas ir vilkas“, minė mįsles.  Prisiminė patarles apie duoną, kurios moko, jog duoną reikia gerbti, nevalia jos mėtyti. Nes ji – ne duona, o duonelytė, duonužė, duonukė, duonelaitė, duonikė, duoneliūtė – tokiais gražiais vardais senovėje ją vadino. Vaikai  vardino kokius darbus reikia nudirbti, kad duonutės būtų kiekvieno namuose,   kokios rūšies duoną jie valgo. Aktyviai atsakinėjo į klausimus, susipažino su lietuvių liaudies papročiais ir tradicijomis-kodėl duonelė laikoma šventa ir kaip švenčiama Šv. Agotos diena.
                      Lietuvių liaudies išmintis byloja – „Duona už auksą brangesnė“, o kad vaikai to nepamirštų turėjo atlikti namų darbą-nupiešti piešinuką „ Mano duonutė“.

 

                  

                                                             Bibliotekininkė Ilona Pavilionienė