Netradicinis » Amatų diena

Amatų diena

Lapkričio 22 dieną vyko tradicinis renginys, per kurį, visi tapo  amatininkais...

Mokykloje lankėsi Biržų r. Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos vyr. technologijų mokytoja Danguolė Šulnienė, kuri vedė užsiėmimą „Angelas“. Mokinukai pasigamino po keleta  angeliukų iš makaronų. Savo dirbinius  vaikai kruopščiai dažė bei  dekoravo.  Pačius mažuosius centro mokinukus lipdymo amato  mokė ir jų mokytoja Inga Tamonienė bei mokytojo padėjėja Rita Tamašauskienė. Mažieji amatininkai lipdė iš sūrios tešlos medalionus, kuriuos puošė įvairiomis sėklytėmis. Visi džiaugėsi pačių pasigamintais darbeliais.

Vyresnioji pradinių klasių mokytoja Nijolė Baltrušaitienė su 2/3 klasių mokiniais aptarė siūlų savybes, mokėsi surišti kutus, vėliau gamino dekoraciją sienai.

Mokytoja Neringa Šimonienė su   mokytojo padėjėja Rima Bitiniene 1/4 klasių mokiniams vedė užsiėmimą „Pieštukinė“. Vaikai mokėsi iš antrinių žaliavų pasigaminti pieštukinę, kurią papuošė įvairiomis medžiagomis bei kaspinėliais.

Toliau renginys persikėlė į Šukionių kaimą, į susitikimą su tautodailininke Rita Bėliakiene. Ji vedė edukacinį užsiėmimą „Šiaudų sodelis“. Tautodailininkė ne tik papasakojo, kaip paruošiami šiaudai darbui, bet ir parodė savo rištus sodus, papasakojo įdomių istorijų bei  pamokė susirišti sodo detalę „reketuką“.

Buvo turininga ir prasminga diena. Mokiniai savo  rankomis pagamino  daug gražių darbelių, į kuriuos patalpino dalį savo meilės.