Netradicinis » Adventas-ramybės ir rimties metas

Adventas-ramybės ir rimties metas

Gruodžio 2 d. vyko popietė „Adventas-ramybės ir rimties metas“, kurią organizavo vyresnioji tikybos mokytoja Sigutė Sakalauskienė. Siekiant paįvairinti rimties ir susikaupimo laikotarpio pradžią bei sudominti mokinius šiuo ypatingu laikotarpiu, popietėje dalyvavo Nekaltosios Mergelės Marijos tarnaičių kongregacijos seserys Sonata ir Ona.

Vienuolės, susipažinusios su mokiniais bei atsižvelgdamos į susirinkusių amžių, įdomiai ir suprantamai aiškino Adventinio vainiko bei adventinio laikotarpio tikrąją prasmę. Akcentavo, kad apskritas advento vainikas žymi ne tik amžinybę, vienybę bei ištikimybę, bet yra ir pergalės ženklas, kuris įprasmina, kad gimęs Kūdikėlis Jėzus atneša pasauliui taiką, ramybę ir šviesą, o visada žaliuojančios eglės arba pušies šakos, kuriomis vainikas puošiamas, išreiškia viltį ir nesibaigiantį amžiną gyvenimą.

Adventinės popietės metu seserys per žaidimus ir kitas netradicines veiklas, siekė,  kad vaikai gebėtų vienas kitam perteikti gerumą bei mokytųsi bendrauti ir bendradarbiauti. Nuolat akcentavo, kad per adventą turime stengtis būti geresniais, daryti tik gražius darbelius ir laukti  nuostabios šventės – Jėzaus gimimo dienos – Šv. Kalėdų.

Popietei įpusėjus mokinių buvo paprašyta nupiešti, ko jie labiausiai laukia artėjant gražiausioms metų šventėms. Tiek viešnias, tiek mokytojus, tiek pačius mokinius nustebino vienos mergaitės piešinys, kuriame ji pavaizdavo kūdikėlį Jėzų ir paaiškino, kad labiausiai laukia jo gimtadienio.

Baigiantis adventinei  popietei sesuo Ona uždegė pirmąją Advento žvakę, kviesdama, kad geri, draugiški ir nuoširdus būtume ne tik prieš šventes, o kiekvieną dieną bei nepamiršti, kad Kristus tik dėl mūsų gimė žemėje kaip žmogus. Renginį užbaigėme bendra malda, kuri sustiprino užgimstantį bendrystės jausmą  suteikiant daugiau vilties Šv. Kalėdų proga.

Vyresnioji tikybos mokytoja  Sigutė Sakalauskienė