Netradicinis » Mokausi, tyrinėju, atrandu

Gamtamokslinių tyrinėjimų savaitė

„Mokausi, tyrinėju, atrandu”

Su pavasario saulės spinduliais į centrą atkeliavo Pasaulinė Žemės diena. Dalyvavome gamtamokslinių tyrinėjimų savaitės (kovo 20-24 d.) veiklose „Mokausi, tyrinėju, atrandu“. Visos veiklos buvo skirtos Žemės dienai paminėti.  Vaikai aktyviai dalyvavo pokalbiuose bei diskusijose apie tai, kaip reikia saugoti žemės turtus. Mokėsi stebėti gamtą, spėti, tyrinėti ir daryti  išvadas. Mažieji Boružiukai domėjosi Žemės sandara, žemynais, vandenynais. Gvildeno ekologines problemas, tyrinėjo planetoje veikiančius fizikinius dėsnius, darė įvairius eksperimentus. Vaikai tyrinėjo magnetizmą: stebėjosi metalo dulkėmis, kurios judėjo magneto kryptimi, augo ir šoko, džiaugėsi kaip baliono įelektrinti plaukai kyla aukštyn.  Kiek nuostabos šūksnių įsitikinus, kad balionas gali pritraukti popieriaus lapą. Vykdydami ilgalaikį projektą ,, Kaip yra maistinės atliekos?“, mažieji mokėsi gaminti kompostą. Būtinai mes jį panaudosime savo ekologiniame daržiuke.

Šios savaitės metu  pagilinome ugdytinių žinias apie Žemę, parodydami jai pagarbą, rūpestį,  mokėmės saugoti savo planetą ir  visa kas gyva joje.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Inga Tamonienė