Netradicinis » Susitikime prie žibalinės lempos

,,Susitikim prie žibalinės lempos“

Pradinukai gruodžio 14 dieną dalyvavo edukacinėje pamokoje ,,Susitikime prie žibalinės lempos“. Pamoka vyko Biržų krašto muziejuje ,,Sėla“.Vaikai sužinojo, kaip žmonės apšvietė savo būstus iki elektros atsiradimo. Pamatė prietaisą diedą, kuris buvo naudojamas kiekvienoje troboje ir sužinojo, kam buvo naudojamas ir kodėl taip pavadintas . Ogi todėl, kad ugnelę prižiūrėjo labiausiai patyręs žmogus, kuris jau nebeturėjo jėgų dirbti sunkius ūkio darbus- senelis arba kitaip vadinamas- diedas.

Pradinukai patys pasigamino šviestuvą, kuris buvo labai populiarus senovėje, nes jį žmonės galėjo pasidaryti iš medžiagų, kurių buvo kiekvienuose namuose: bulvės ar buroko, taukų ir dagčio. Išskaptavus bulvę į ją įstatomas dagtis (pagaliukas apsuktas vata) ir bulvė pripildoma taukų.

Vaikai pamatė žibalines lempas, susipažino su jų paskirtimi ir įvairove.

Grįžę į mokyklą uždegė pasigamintus žibintus, džiaugėsi jų skleidžiama šviesa ir aptarė, ką naujo sužinojo apie senovės lietuvių gyvenimą ir buitį.

Vyrsenioji pradinio ugdymo mokytoja Nijolė Baltrušaitienė