Netradicinis » EUROPOS KALBŲ DIENA MŪSŲ MOKYKLOJE

EUROPOS KALBŲ DIENA MŪSŲ MOKYKLOJE

Europos Tarybos iniciatyva nuo 2001 metų  rugsėjo 26-tąją minėti kalbų dieną – puiki proga plačiau informuoti apie didelę Europos kalbų įvairovę ir paraginti  mokytis kalbų, o taip pat skatinti toleranciją kitų šalių ir kultūrų atžvilgiu, gerbti kalbų įvairovę, skatinti daugiakalbystę ir saugoti nykstančias kalbas.

Pradinių klasių mokiniai kartu su anglų kalbos mokytoja nusprendė šią dieną paminėti savo mokykloje. Mokiniai įdėmiai klausėsi įdomiausių faktų apie kalbas, jų grožį ir mokymosi svarbą. Vaikai suprato, kad užsienio kalbų mokėjimas padeda daug lengviau pajusti kitų šalių tradicijas, kultūras. Išsirinkę gražiausią lietuvišką žodį „labas„ mokiniai jį išsivertė į 10 skirtingų kalbų, tokių kaip anglų, prancūzų, estų ir kitų. Žodžius užrašė ant popierinių rankyčių ir sukabino stende, taip papuošdami mokyklos antro aukšto fojė.

Pradinių klasių mokiniai suprato, kad reikia nepamiršti, kad kalba – ne tik žodžiai, ji leidžia pamatyti pasaulį kitomis akimis. Taigi, mokykimės užsienio kalbų ir būsime turtingesni!

Anglų kalbos vyresnioji mokytoja

Akvilė Griciūnienė