Netradicinis » Knygnešio keliu

,,Knygnešio keliu“

Kovo 10 dieną pradinukai vyko į Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešąją biblioteką, kur dalyvavo edukaciniame renginyje ,,Knygnešio keliu“. Renginio vedėja pakvietė vaikus į ,,Bielinio trobą“, kuri įrengta bibliotekoje ir jų paprašė užsimerkti, mintimis nukeliauti 130 metų atgal. Vaikai aptarė, kas to meto lietuviams buvo brangiausia: kalba, laisvė, duona.

Bet vieną dieną buvo pasakyta: draudžiama kalbėti, skaityti, rašyti lietuviškai! Ir tada lietuviai, visą ką turėjo brangiausią: trispalvę, lietuvišką knygą,  slėpė giliausioje skrynioje, su pagarba suvynioję į lininį rankšluostį.

Žmonės galvojo, ką daryti toliau...

Prasidėjo knygnešio kelias. Pradinukai aptarė, kokį kelią nuėjo knygnešiai, kokie pavojai ir sunkumai jų  tykojo ir kokia jų nepailstamo darbo svarba.

Vaikai sužinojo daugybę naujų dalykų apie knygnešius ir to meto lietuvių gyvenimą, kur slėpė lietuviškas knygas, kaip jas brangino. Vaikai net patys pabandė pabūti knygnešiais, pasimatuoti knygnešio batus, panešti knygnešio terbą.

Renginio pabaigoje pradinukai žaidė žaidimą ,,spausdinimo mašinėlė“ ir pasigamino knygelę.

Esame dėkingi bibliotekos darbuotojoms už edukacinį renginį, kuris buvo ne tik įdomus ir informatyvus, bet ir smagus, nepabostantis, neprailgstantis, apgalvotas ir pritaikytas tokio amžiaus vaikams.

Pradinių klasių mokytoja Nijolė Baltrušaitienė