Netradicinis » Amatų diena

Edukacinis renginys „Amatų diena“

 

Jau  tradicija tapo  lapkričio mėnesį  centre organizuoti edukacinį renginį „Amatų diena“, kuriame dalyvauja visa mokykla. Prie mūsų šiais metais prisijungė ir Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos ikimokyklinio skyriaus ugdytiniai.  Lapkričio 24 d. visi  mokinukai tapo amatininkais...

Centre lankėsi Biržų švietimo pagalbos tarnybos karjeros specialistė Rima Binkienė, kuri pradinukus supažindino su senaisiais amatais, kurie ir dabar dar yra paklausūs pasaulio rinkoje.

2,3 klasių mokiniai iš pat ryto vyko į Biržų technologijų ir verslo mokymo centrą, kur susipažino su kepėjo, konditerio ir duonos bei pyrago kepėjo profesijomis. Vaikai patys kočiojo tešlą, formavo sviestinius sausainukus, o kol jie kepė modernioje krosnyje, pasidalino įspūdžiais, koks smagus, kūrybingas kepėjo darbas. Net keletas vaikų prisipažino, kad ateis čia mokintis kepėjo profesijos. Kai sausainukai iškepė, vaikai juos ragavo ir džiaugėsi jų skoniu. Esame dėkingi kepėjo profesijos mokytojoms  Vigitai, Vitalijai ir Renatai už mums skirtą laiką, šiltą priėmimą.

Grįžę į Kratiškius pradinukai darbavosi toliau: iš siūlų vėrė, pynė ir rišo širdeles. Pamokėlę vedė vyresnioji pradinio ugdymo mokytoja Nijolė.

Pačius mažuosius centro mokinukus vilnos vėlimo amato  mokė jų mokytoja Inga. Mokinukai uoliai vėlė iš vilnos rutuliukus, vėrė juos į apyrankes ir džiaugėsi pačių pasigamintais papuošalais.

 Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos ikimokyklinio skyriaus "Ežiukų" grupės mažiukai susipažino su kepėjo profesija. Vaikučiai kartu su mokytoja Daiva minkė tešlą ir kepė duonelę. "Debesėlių" grupės priešmokyklinukai su mokytoja Neringa  gamino papuošalus ir šventines stalo dekoracijas iš antrinių žaliavų. "Pelėdžiukų" grupės ugdytiniai susipažino su molio savybėmis ir su mokytoja Rasa  gamino molio briedžiukus.

                        Amatų diena neprailgo...Daug sukurta darbelių, daug įdėta meilės ir pastangų. Diena buvo turininga, kūrybinga ir pilna įspūdžių. Vaikai susitiko virtualioje aplinkoje prie išmanių ekranų pasidžiaugti nuveiktais darbais, pasidalinti patirtimi. Buvo labai smagu susitikti su draugais ir pabendrauti kitaip.

Nieko nėra gražiau už bendrystę ir naujas patirtis. Vaikai po žingsniuką nukeliavo karjeros ugdymo taku. Tikimės, kad jaunoji karta taps puikiais verslininkais ar amatininkais.

                                                                                       

                                                                                                                 Mokyklos informacija