Naujienos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pažintinė išvyka po Biržus

Birželio 4 d. pradinukai mokslo metus užbaigė keliaudami po Biržus.

 

Projektas ,,Mokausi, keliauju, tyrinėju, atrandu“ plačiau

 

         PRIEŠKOKYKLINUKŲ 

IŠLEISTUVĖS

 

 

      Gegužės 31 d. priešmokyklinukai atsisveikino su darželiu...
  Paskutinė diena darželyje  buvo pilna linksmybių bei išbandymų. Ugdytiniai įveikę užduotis gavo kelialapius į pirmą klasę.
            Sveikiname būsimus pirmokėlius

Austėją ir Mantvydą.
 

 

AČIŪ TAU, MAMYTE!

Geguės 3 d. centro ugdytiniai
sveikino savo mamytes su MOTINOS diena: dainavo, deklamavo eiles, šoko bei vaidino...


Ačiū tau, mamyte, kad esi geriausia, kad visam pasauly man pati brangiausia...

 

      Lietuvos mažųjų žaidynių festivalis


                 Balandžio 30 d.  ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo „Boružiukų“ grupės ugdytiniai  trečią kartą dalyvavo Lietuvos mažųjų žaidynių festivalyje, kuris vyko Vabalninko ikimokykliniame skyriuje. Vaikai linksmi ir išdidūs žygiavo nešdami festivalio vėliavą, linksmai atliko Ąžuolo mankštą ir išbandė jėgas įvairiose rungtyse. 


         Liko laiko ir draugystei bei naujoms pažintims.
 

 

AKTYVUS RYTOJUS

            Balandžio 19 d. pradinukai dalyvavo paskaitoje ,,Aktyvus rytojus“, kurią vedė jaunosios sportininkės Toma Einorytė ir Romantė Pociūtė. Paskaitos metu buvo pristatyti garsiausi Lietuvos sportininkai, vaikai susikūrė sportininko pasus, žaidė žaidimą ,,Ką žinau apie sportą?“ Romantė parodė boksininko  pirštines, o Toma- dziudo aprangą, savo turimą rudą dziudo diržą ir pademonstravo, kaip keistai ir sudėtingai jis surišamas.
               Dėkojame jaunosioms lektorėms už įdomią ir naudingą paskaitą ir linkime joms daug pergalių!
 

 


Dalyviai:
● Biržų Kaštonų pagrindinė mokykla
● Biržų "Aušros" pagrindinė mokykla
● Biržų lopšelis-darželis "Genys" ir skyrius "Rugelis"
● Biržų r. Vabalninko Balio Sruogos gimnazija, gimnazijos ikimokyklinis skyrius ir Kratiškių daugiafunkcis centras
Biržų Švietimo Pagalbos Tarnyba

 

Nuoroda į parodą: https://www.facebook.com/100078736110235/videos/268287796334337


 

Edukacinė programa  

,,Velykų tradicijos, kiaušinių marginimas“

       Kovo 27 d. Pradinukai dalyvavo Biržų kultūros centro edukacinėje programoje ,,Velykų tradicijos, kiaušinių marginimas“.  Vaikai naudodami krepinį popierių margino kiaušinius, minė mįsles, prisiminė Velykų tradicijas, žaidė žaidimus ir dalyvavo margučių ridenimo varžybose.
 

 

 

       

Edukacija „Velykų dirbtuvės“

        Kovo 27 d centre vyko pavasarinė edukacija „Velykų dirbtuvės“ suaugusiems. Džiaugiamės, kad edukaciją vedė ir kuriant kompozicijas talkino floristiką baigusi floristė Daiva Žiemelienė. Kiekviena edukacijos dalyvė išmoko pasigaminti zuikį iš samanų, susikurti velykinę dekoraciją namams.


       Ačiū Daivai už edukaciją , o dalyvėms už bendrystę ir puikiai bei kūrybiškai praleistą laiką kartu.

Kovo 30 d. pradinių klasių mokiniai taip pat smagiai darbavosi pavasarinėje edukacijoje "Velykų dirbtuvės". Floristė Daiva pamokė vaikučius  pasigaminti velykinę dekoraciją. Buvo labai smagu kurti iš beržo šakų lizdelį, į jį sudėti kiaušinėlius ir ,,apgyvendinti“ paukštelį. Vaikai sukurtomis dekoracijomis puoš savo velykinį stalą, pradžiugins šeimos narius.

     

                  Kovo 13 d. centre lankėsi  Biržų darželio- mokyklos ,,Vyturėlis“ darželinukai. Užsimezgė graži draugystė tarp Boružiukų ir Vyturiukų...
             Vaikai susitiko pažaisti, parungtyniauti, susirasti naujų draugų. Pradėję pažintį nuo linksmos mankštos, ikimokyklinukai mokėsi  kamuolio varymo ir stabdymo technikų. Vėliau visi išbandė jėgas futbolo rungtynėse.                           Laimėjo draugystė...

 

Prisijungėme prie iniciatyvos

"Gyvasis tautos žiedas"

 

         Kovo 8 d. žaismingai ir prasmingai paminėjome Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną... 
Pradinukai pasitikrino žinias viktorinoje "Ką  žinaI apie Lietuvą?". Viktorinoje nugalėjo draugystė.  Vėliau kartu su darželinukais  linksmai šoko ir dainavo. Draugiškai pasitarę rašė linkėjimus Lietuvai.  
Padėkos raštai buvo įteikti Lukui ir Auritai už puikų lankomumą  I pusmetį.

 

Mažieji žaidžia šaškėmis


              Kovo 5 d "Boružiukų" grupės ugdytiniai dalyvavo šaškių turnyre ,,Mes  mokame žaisti šaškėmis“ , kurį organizavo Biržų lopšelis- darželis ,,Drugelis“. Varžybos buvo rimtos, priešininkai- stiprūs...

          Miglei  ir Tadui tai nauja patirtis. Vaikai  namo grįžo su dovanomis, gera nuotaika ir medaliais.
 

 

Pradinukai sveikino Lietuvą su gimtadieniu...

 

 Mokiniai skaitė eilėraščius apie Tėvynę, gimtą kraštą, rinko gražiausius žodžius Lietuvai, kuriuos sudėjo į trispalvę.

 

 

  Vasario 15 dieną nuo pat ryto mažieji Boružiukai nekantriai laukė svečių- Vabalninko darželio
priešmokyklinukų. Dar sausio mėnesį jie susitarė kartu švęsti Lietuvos gimtadienį...

plačiau

 

Pasipuošę apdarais,

Varėm žiemą pakiemiais...

Dar sutikom Kanapinį

Kovoje su Lašininiu!

Sočiai blynų prisivalgę

Šokom, trypėm iki valiai...

 

Popietė "Skaitau Balį Sruogą"

Centro pradinukai minėjo rašytojo Balio Sruogos gimimo dieną bei  Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos  vardadienį dalyvaudami popietėje "Skaitau Balį Sruogą".
Sveikiname šauniausius skaitovus: Adriją, Eividą ir Viltę bei džiaugiamės puikiu Juliaus kūrybiniu darbu.

 

Paskaita "Rūšiuokime teisingai"

 

Vasario 2 d. pradinukai dalyvavo nuotolinėje ,,Žaliojo raštingumo“ paskaitoje ,,Rūšiuokime teisingai“. Vaikai buvo raginami rūšiuoti pakuotes atsakingai ir teisingai atsižvelgdami į pakuotės medžiagą.
                

 

               

 

 

 Paskaita buvo naudinga, tai žingsnelis į tvaresnę ateitį.

 

Minėjome

Laisvės gynėjų dieną,  dalyvaudami visuotinėje pilietinėje iniciatyvoje „Pergalės šviesa“.

 

Prie degančio laužo aptarėme Sausio 13-osios įvykius...

 

 

Žibintų šviesa  pasklis...

plačiau

 


Gruodžio 12 dieną visi Kratiškių daugiafunkcio centro vaikai išsiruošė ieškoti Kalėdų. Ir surado... Surado jas Vabalninko darželyje. Vaikų laukė linksmas kalėdinis spektaklis ,,Nesnausk“. Jo metu patys vaikai aktyviai veikė: šoko, dainavo, žaidė. Laikas bėgo nepastebimai. O paskui įvyko tai ko visi labiausiai laukė – atėjo Kalėdų Senelis nešinas keturiais dovanų maišais: kiekvienai grupei po vieną. Atsisveikinę su Kalėdų Seneliu vaikai skubėjo namo. Kiekvienas svajojo kuo greičiau apžiūrėti savo dovanas.
 

Surastos Kalėdos...

 

Esam dėkingi Vabalninko darželio kolektyvui už pakvietimą Kalėdas surasti kartu, už šiltą priėmimą bei bendrystę.

 

Gintos Gulbytės

ir

Daivos Žiemelienės

 

 Adventinių vainikų ir Kalėdinių dekoracijų PARODA

 

ADVENTAS

 

Tikybos mokytoja Sigutė Sakalauskienė  sukvietė mokinukus ir mokytojus  prie adventinio vainiko uždegti pirmąją Advento žvakę.

Užžiebėme Pranašo žvakę, primenančią apie Jėzaus atėjimą

 

Lapkričio 30 d.

pasinaudoję kultūros paso teikiamomis galimybėmis pradinukai dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Lėlių teatro dirbtuvės“. Vaikai išklausė pasakojimą apie lėlių teatro atsiradimą, apie pirmuosius lėlininkus ir lėles. Panaudoję ledų pagaliukus ir audinio atraižėles vaikai gamino lėlytes, o vėliau su jomis žaidė lėlių teatrą.

 

 

TOLERANCIJOS DIENA

 

Rudenį yra mažiau šviesos, kurios reikia bet kuriai gyvai būtybei. Šviesa asocijuojasi su gėriu, pozityvumu. Todėl šių metų simbolis – Tolerancijos žibintas skirtas nešti toleranciją, gėrį, pakantumą, kuris turi įveikti blogį.

 

Edukacinis renginys "Amatų diena" plačiau

             Jau  tradicija tapo  lapkričio mėnesį  centre organizuoti edukacinį renginį „Amatų diena“, kuriame dalyvauja visa mokykla. Prie mūsų šiais metais prisijungė ir Vabalninko Balio Sruogos gimnazijos ikimokyklinio skyriaus ugdytiniai.  Lapkričio 24 d. visi  mokinukai tapo amatininkais...

 

 

 Nepamokinio ugdymo diena

"Rudenėlis atkeliavo" 

plačiau

    

Vilnius tavo kuprinėje
 

       2,3 klasių mokiniai  spalio 19 d. dalyvavo Vilniaus 700-ojo gimtadienio proga skirtoje nuotolinėje edukacinėje ekskursijoje „Vilnius tavo kuprinėje“. Vaikai vaizduotės laiko mašina leidosi kelionėn per amžius nuo miesto įkūrimo XIV a. iki XXI a. Klausėsi pasakojimų bei virtualiai keliavo Vilniaus gatvelėmis, dalyvavo kūrybiškose veiklose, sužinojo Vilniaus ir jį įkūrusių žmonių istorijas.

 

Projekto "Kai prabyla akmuo..." tęsinys

Edukacinė pamoka
 ,,Akmuo- žemės ir žmogaus istorijos metraštis“

plačiau

    

"Grybų ekspedicija"  Biržų regioniniame parke

          Spalio 12 d. pradinukai dalyvavo ,,Grybų ekspedicijoje” Biržų regioninio parko teritorijoje. Ekspedicijos metu vaikai sužinojo, kuo grybai ypatingi, kokie jie skirtingi, kokį vaidmenį vaidina grybai visoje ekosistemoje ir žmogaus gyvenime. Net Lietuvoje grybų priekaičiuojama iki šešių tūkstančių, o visame pasaulyje jų keli milijonai.
      Ekspedicija prasidėjo Biržų regioniniame parke, vėliau autobusu vyko į Širvėnos kraštovaizdžio draustinį, miškelyje tyrinėjo, kokie grybai auga būtent šiame miške. Per pusvalandį jų vaikai rado daug ir įvairių. Pradinukai stebėjosi jų įvairove, augimo vieta. Vaikai pildė veiklos lapus pagal pateiktus požymius.Išvykos pabaigoje aptarė tyrinėjimų rezultatus.
 

Pradinio ugdymo mokytoja

N. Baltrušaitienė

   
      

 

 

 

          Kiekvieną pirmą spalio mėnesio penktadienį visas pasaulis švenčia tarptautinę šypsenos dieną. Šią dieną šventėme ir mes...

           Spalio 6 d. pradinių klasių mokiniai buvo kviečiami ne tik daugiau šypsotis, būti pakilios nuotaikos, bet ir pradžiuginti kitus. Šypsena yra nuoširdumo, draugiškumo išraiška, ji gali pagerinti žmogaus socialinius santykius.

 

   Daugiau šypsokimės vieni kitiems!

 

 

Gerumo iniciatyva “Pasveikink senolį"

              Spalio 1-oji Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Ta proga surengėme gerumo akciją „Pasveikink senolį“.

             Centro pradinukai  su mokytoja Nijole kūrė, gamino bei dekoravo sveikinimo atvirukus, kurie buvo skirti Kratiškių kaimo senjorams. Mokiniai kartu su tikybos mokytoja Sigute ir mokytojo padėjėja Rima, nešini dovanėlėmis lankė pagyvenusius kaimo žmones. Mokinukų darbeliai pradžiugino bei sušildė pagyvenusių žmonių širdis.

     Gerumo niekada nebūna per daug...

 

                       Centro informacija

 

 

Akcija "Muzikinė pertraukėlė-4

   Spalio 2 d. minėjome Tarptautinę muzikos dieną ir dalyvavome akcijoje "Muzikinė pertraukėlė-4".

         Pertraukų metu centro ugdytiniai linksminosi diskotekoje, muzikavo, šoko, dainavo bei aktyviai mankštinosi. 
         Ačiū mokytojo padėjėjai Rimai už suorganizuotą akciją bei gyvą muziką.


 

Projektas ,,Kai prabyla akmuo...“

      Centro pradinukai dalyvavo projekte ,,Kai prabyla akmuo...“ Vaikai fotografavo ir skaičiavo savo kaimo akmenis, atsinešė įvairių akmenų kolekcijas. Rugsėjo 26 d. laukė kelionė į Biržus. Pradinukai keliavo akmenimis grįsta gatvele link bažnyčios ir pilies. Aptarė, kodėl žmonės gatves grindė akmenimis ir koks tai buvo nelengvas darbas. Plačiau

 

Rudens taku į Naujus Mokslo metus...

Visur vaikai...

                  koks grožis!

Voratinkliai ant klevo.

Kardelių spalvos, rožės-

Rugsėjis atkeliavo...

 

              

 

           Iš pat ryto vaikai spirgėjo  nekantrumu... Šiandien birželio 23-ioji, eisim ieškoti paparčio žiedo! Koks jis bus, kur jį rasti? Ar iš viso įmanoma rasti?

 plačiau

     

 

Birželio 14 d. prisijungėme

prie pilietinės iniciatyvos 

  " Vilties paukštis".

Pažintinė kelionė po Biržų rajoną

Birželio 8 dieną visi pradinukai praleido keliaudami po Biržų rajoną. Vaikai apsilankė Kirkiluose: įkopę į apžvalgos bokštą grožėjosi gamta ir karstiniais ežerėliais, nuvyko prie ,,Karvės olos“, keliavo pėsčiųjų tiltu per Širvėnos ežerą. Diena buvo pilna įspūdžių ir geros nuotaikos. Atsisveikindami vaikai linkėjo vieni kitiems gražios ir smagios vasaros.

 

  Centro informacija

 

 

 

SVEIKINAME

konkurso

"ŠAUNIAUSIAS PRADINUKAS"

 

laimėtojus:

 

 VILTĘ DUMBRAUSKAITĘ (2 kl.) 

 ARNOLDĄ ŠEPETĮ (4 kl.)

 

Paskutinė mokslo metų diena plačiau

 

Vaikystės pasaulis šviesus, nuostabus –
To nusipelnė kiekvienas augantis žmogus:
Patirti meilę, rūpestį, švelnumą…
Gyventi saugiai, šeimoje pažint darnumą.


Plačiau

 

Vaikų šypsenos yra bene geriausia, kas gali pamaloninti akį. Juose tiek nuoširdumo ir pasitikėjimo...
Su Tarptautine vaikų gynimo diena!
 

DIDYSIS ŽAIDYNIŲ FESTIVALIS PANEVĖŽYJE

         Gegužės 27 d.  Panevėžio regiono darželinukus subūrė „Lietuvos mažųjų žaidynių“ didysis festivalis. Lengvosios atletikos manieže vykusiame renginyje sportuoti ir judėjimo džiaugsmą patirti susitiko 36 ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos.

                                        plačiau 

          

 

Gegužės 26 dieną pradinių klasių mokinukai vykdė projektinę veiklą ,,Skrydis per Atlantą“, kuri skirta paminėti Stepono Dariaus ir Stasio Girėno Lituanicos skrydžio 90-osioms metinėms.

plačiau

 


         Gegužės 15 d. centro kieme vyko ,,Žalioji mugė“. Vaikai prekiavo pačių užaugintais daržovių ir gėlių daigais. Pirkėjų susirinko nedaug, todėl ne visus daigus pasisekė išparduoti. Likusius daigus vaikai sodins savo šiltnamiuose ir per vasarą augins daržoves.

 


Jei pasaulyje Jūsų nebūtų,
Gerumas ir meilė netektų vardų.
Nešildytų saulė – šaltiniai išdžiūtų,
Ir žemė visa apsitrauktų ledu...

 

Gegužės 5 d. centro mokinukai sveikino savo mamytes su Motinos diena. Skyrė Joms pačius gražiausius ir šilčiausius žodžius bei įteikė pačių pagamintas dovanėles.

 

 

,,Kas urvelyje gyvena?”

 

             Balandžio 28 d. pradinukai dalyvavo edukacinėje pamokoje ,,Kas urvelyje gyvena?” Pamoka vyko Biržų regioniniame  parke. Vaikai pažiūrėjo edukacinį filmą ir išklausė pasakojimą apie pagrindinius urvų, landų ir olų gyventojais: barsuką, bebrą, lapę, šešką.   Paskui vyko apžiūrėti bebrų ,,namo”, keliavo bebrų takais,  ieškojo bebrų nugraužtų medžių. Pagal šviežiai nugraužtus medžius galėjo spręsti, kad bebrai neseniai lankėsi. Bebras gali nugraužti tokio storio medį, kokio storio yra jis pats.

         Vaikai daug sužinojo apie gyvūnus, kurie didelę savo gyvenimo dalį praleidžia slėpdamiesi urvuose.

 

                                      

 

Edukacinis sportinis renginys 

,, Judu-  sveikai gyvenu “

                 Balandžio 21 dieną pradinių klasių mokiniai ir ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikai dalyvavo Germaniškio pradinio ugdymo- daugiafunkcio centro organizuotame sportiniame edukaciniame renginyje ,,Judu –sveikai gyvenu”. Vaikai dalyvavo rungtyse, estafetėse. Smagu, kad visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais, dovanėlėmis. Pilni gerų emocijų pasižadame grįžti kitais metais į jau tradicija tapusį renginį.

 

  Gamtamokslinių tyrinėjimų savaitė

 „Mokausi, tyrinėju, atrandu” plačiau

 

 

 

 

PADĖKŲ PERTRAUKA

"Knygnešio keliu" 

                 Kovo 10 dieną pradinukai vyko į Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešąją biblioteką, kur dalyvavo edukaciniame renginyje ,,Knygnešio keliu“. Renginio vedėja pakvietė vaikus į ,,Bielinio trobą“, kuri įrengta bibliotekoje ir jų paprašė užsimerkti, mintimis nukeliauti 130 metų atgal. Vaikai aptarė, kas to meto lietuviams buvo brangiausia: kalba, laisvė, duona. 

                                                     plačiau

Pilietinė iniciatyva

 

"Gyvasis

          tautos

              žiedas"

 

Lietuvos Nepriklausomybės

atkūrimo dienai paminėti

 

             Nuotolinė Mokonomikos pamoka plačiau

"Draugystės takeliu" plačiau

 

Minėjome TARPTAUTINĘ KALBOS DIENĄ

             Vasario 21 d. dalyvavome Kratiškių bibliotekos renginyje „Kalboje visų namai“. Jo metu pradinukai sužinojo, kokį nelengvą kelią praėjo mūsų gimtoji kalba, kad išliktų iki šių dienų, kaip knygnešiai saugojo lietuviškas knygas bei kokiomis sąlygomis mūsų proseneliai mokėsi skaityti lietuviškai. Mokinukai ant ąžuolo lapų rašė gražiausius lietuviškus žodžius, iš atskirų žodžių sudėjo ir perskaitė patarlę, išrinko gražiausią lietuvišką žodį „ačiū“ bei sukūrė lietuviškų žodžių puokštę. Renginyje pradinukai ne tik dainavo dainas ir klausėsi skaitomų tekstų, bet ir turėjo galimybę išgirsti žemaitišką kalbą. Buvo daug smagaus juoko, nes atspėti kai kuriuos žodžius buvo sudėtinga. Vaikams labiausiai įsiminė žemaitiškas žodis ,,Pilė“.

       Štai taip gražiai paminėjome Tarptautinę gimtosios kalbos dieną.

 

 

Gražiausi

žodžiai

Lietuvai

ŽIEMOS ATOSTOGOS

 

  1-4 klasių mokiniams

2023-02-13 - 2022-02-17

 

priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniams 

2023-02-13 - 2022-02-24

 

 

 

 

      Užgavėnių tradicijos, kaukių gamyba

 

          Vasario 8 d. pradinukai dalyvavo edukacinėje pamokoje ,,Užgavėnių tradicijos, kaukių gamyba“. Pamoka vyko Biržų rajono kultūros centre. Vaikai susipažino su Užgavėnių tradicijomis ir papročiais, patys gamino ir dekoravo kaukes, visi drauge mokėsi ir dainavo Užgavėnių dainą ,,Šalta žiema šalin eina“. O kokios gi Užgavėnės be triukšmo?! Vaikai pasirinko įvairius ritminius instrumentus ir drauge grojo, o vėliau šoko Užgavėnių šokius ir ratelius. Vaikams patiko minti mįsles, kurių atsakymuose buvo užkoduoti su Užgavėnių švente susiję žodžiai. Baigiantis pamokai pradinukai išmėgino jėgas traukdami virvę: vieni palaikė Kanapinį, kiti Lašininį. Aišku, nugalėjo Kanapinis! Reiškia, žiemai jau laikas trauktis!

 

                                                       Vyresnioji pradinio ugdymo mokytoja

                                                                              Nijolė Baltrušaitienė

SAUGAUS INTERNETO DIENA 

2023 metų vasario 7 diena jau 20 kartą yra minima , kaip Saugesnio interneto diena. Nei vienas žmogus dabar neįsivaizduoja gyvenimo be IT , ypač vaikai.

Neformalaus ugdymo ,,IT mokyklėlė’’ nariai ir mokytoja Neringa aptarė kaip saugiai naudotis internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Pradinukai dalyvavo nuotolinėje pamokoje " Elektroninėms patyčioms. Stop". Vaikai  aiškinosi kas yra žalingas IT turinys, kaip susikurti saugius slaptažodžius, kalbėjosi apie asmens duomenų apsaugą. Piešė piešinius, kaip vaikai supranta kas yra saugus internetas jų naudojamuosiuose išmaniuosiuose įrenginiuose. Atliko testą ,,Ar esi saugus internete’’ , kuriuo pasitikrino saugaus elgesio internete žinias.

 

  Pradinio ugdymo mokytoja

           Neringa Šimonienė

Laisvės gynėjų diena

            Sausio 13-ąją, centre, kaip ir visoje Lietuvoje, langus nušvietė žvakių švieselės. Prisijungėme prie visuotinės pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Pamokose mokytojai ugdytiniams priminė istorines aplinkybes ir švieselių prasmę. Vėliau susirinkę prie Kratiškių kaimo akmens užkūrėme aukurą ir  pagerbėme žuvusiųjų atminimą tylos minute. Kratiškių kaimo bibliotekininkė Aldona skaitė eiles, kultūros namų darbuotoja Rima dalinosi prisiminimais apie to meto įvykius.

                  Geriau pažindami ir gerbdami savo praeitį,

išmoksime prisiimti atsakomybę ir prisidėsime prie gražesnės Lietuvos ateities.

 

DĖL 2022–2023 MOKSLO METŲ NACIONALINIŲ MOKINIŲ PASIEKIMŲ PATIKRINIMŲ TVARKARAŠČIO IR VYKDYMO BŪDO PATVIRTINIMO

 

 

2022–2023 MOKSLO METŲ NACIONALINIŲ MOKINIŲ PASIEKIMŲ PATIKRINIMŲ TVARKARAŠTIS IR VYKDYMO BŪDAS

Pasiekimų patikrinimas

Data

Pradžia

Vykdymo būdas

4 klasė SKAITYMAS

 

 

 

III srautas

2023 m. sausio 25 d.

9 val.

Elektroninis

4 klasė MATEMATIKA

 

 

 

III srautas

2023 m. vasario 1 d.

9 val.

Elektroninis

 

 

Integruoto ugdymo diena ,,Baltos Kalėdos" plačiau

Susitikime prie žibalinės lempos plačiau

Adventinė veikla “Kalėdinė pasaka”

       Gruodžio 9 dieną pradinių klasių mokiniai pasinaudoję kultūros paso teikiamomis galimybėmis dalyvavo adventinėje veikloje ,,Kalėdinė pasaka”. Vaikai klausėsi ir patys dalyvavo pasakoje, kurioje kvepiančios lėlės pakvietė išgirsti istoriją, nutikusią namų virtuvėje. Kartu su pipiru, muskato riešutu, cinamonu, gvazdikėliu, žvaigždiniu anyžiumi aplankė toliausias, giliausias, aukščiausias vietas ir sužinojo, kur gyvena laimė. O ji gyvena kiekvienoje širdutėje.

             Išsiaiškinę visus paslaptingus dalykus, kurie išties yra paprasti, tik galbūt pamiršti, vaikai lipdė meduolius, o kol meduoliai kepė, žėrintis fėjos rutulys išklausė vaikų norus ir slapčiausias svajones.

             Baigiantis veiklai iškepė meduoliai. Vaikai džiaugėsi pačių sukurtais meduoliais ir jų skleidžiamu Kalėdų kvapu.

 

 

Adventas-ramybės ir rimties metas plačiau

Auginu atsakingai

 

                       Lapkričio 24 d. centre vyko bibliotekos organizuotas renginys ,,Auginu atsakingai“, skirtas Gyvūnų gerovės metams paminėti. Kratiškių kaimo bendruomenės pirmininkė Laura vaikams atnešė savo mažuosius augintinius – Madagaskaro šnypščiančius tarakonus.  Vaikai juos  lietė,  stebėjo, klausėsi neįprasto tarakonų čirškimo. Renginio metu buvo naudojamos inovatyvios technologijos, kurias pristatė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Inga Tamonienė. Išplėstinės realybės programėlės ,,Quiver“ pagalba  vaikai  tyrinėjo tarakoną iš  arti. Naudojantis šia programėle galima inovatyviai ir išmaniai pristatyti įvairius mokomuosius dalykus. 1-4 klasių mokiniai ir „Boružiukų“ grupės ugdytiniai atsinešė nuspalvintus darbo lapus su tarakonais. Naudojant išmaniuosius įrenginius, jų spalvinti tarakonai atgijo. Vaikai tyrinėjo jų kūno sandarą, skaičiavo kojas, kūno dalis. 

             Inovatyvios technologijos sukuria tokią mokymosi aplinką, kurioje jaunesnio amžiaus vaikai gali   mokytis pažinti aplinką žaisdami. Tuo pačiu  ugdomas informatinis  mąstymas, kūrybiškumas.

 

       

 

Amatų diena plačiau

 

Tolerancijos dienos simbolis-Tolerancijos namas!

        Centro bendruomenė palaiko iniciatyvą ugdyti vaikuose tolerantiškumą. Norėdami nuo mažens išmokyti vaikus tolerancijos, kasdien puoselėjame tradicines vertybes: pareigą, pagarbą, ištikimybę, pakantumą, supratingumą, atjautą. Mokome kurti grožį darbeliuose, piešiniuose, aplinkoje, tarpusavio santykiuose.

            Šių metų tolerancijos dienos simbolis – „Tolerancijos namas“. Vaikai su mokytojomis skaitė pasakas bei apsakymus draugystės tema, žiūrėjo filmukus, žaidė įvairius žaidimus. Lapkričio 16 d. kiekviena   klasė bei „Boružiukų „grupės ugdytiniai pristatė savo „Tolerancijos namą“, kuriame visiems gera gyventi. 

   

 

                     Olimpinis mėnuo 2022 plačiau

 

                     

ATKELIAVO RUDENĖLIS! plačiau

 

Edukacinis užsiėmimas "AUDIMAS"

       

 Spalio 20 d. Tradicinių amatų meistrė Zita Kumpelienė vedė antrąjį edukacinį  užsiėmimą „Audimas“. Susipažinome su rištinių ir vytinių juostų audimu, raštais, spalvomis. Užsiėmimo  dalyvės išmėgino juostų rištinį būdą. Prireikė nemažai laiko kol  perpratome rišimo techniką. Gerai praleistas  laikas bei dalyvių susikaupimas davė puikių rezultatų.

         Ačiū meistrei Zitai už kantrybę

 

 

Mokytojų dienos akimirkos

 

Edukacinis užsiėmimas
"Šiaudinių sodų pynimas"

       

     Rugsėjo 30 d. centre svečiavosi tradicinių amatų meistrė Zita Kumpelienė, kuri vedė edukacinį

užsiėmimą "Šiaudinių sodų pynimas". Išmokome pasigaminti šiaudinius paukštelius ir žvaigždeles.
      Ačiū meistrei Zitai už įdomią edukaciją bei puikiai praleistą laiką.

 

                                                                                                     Centro informacija

 

 

 

                                   

 Projektinė veikla

,, Žveng žirgelis“ 

plačiau

 

EUROPOS KALBŲ DIENA

MŪSŲ MOKYKLOJE plačiau

EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ plačiau

Mokslo ir žinių diena

         

              Šiandien buvo ta diena, kai  mokyklos bendruomenė pradėjo dar vieną  Mokslo ir žinių dieną...

Šventę pradėjome naujokų pristatymu bei mažųjų paruošta improvizacija. Pirmokus pasitiko mokytoja Neringa. Jų šiemet- net aštuoni. Mokytoja Nijolė pakvietė vaikus priimti tam tikrus susitarimus, kurių teks laikytis mokykloje ir  iškilmingai  pasižadėti jų laikytis... Ačiū Kratiškių kaimo bibliotekininkei Aldonai už sveikinimus,  mokytojoms už palinkėjimus, o būsimiems pirmokams: Juliui, Dovilei ir Eividui už padeklamuotą eilėraštį. Išgirdome daug gražių, prasmingų, palinkėjimų iš projekto “Apsaugokime mūsų ateitį kartu“ atstovės Agnės,  kuri ne tik įteikė dovanėles pirmokams, bet  ir linkėjo jiems būti saugiems kelyje.  

               Gražiai prasidėję nauji mokslo metai, tikime, bus sėkmingi, turiningi, nestigs idėjų ir geranoriškumo, darbštumo ir nuotaikos.

 

                                                                 Mokyklos informacija

 

          

 

Pavežėjimo į mokyklą grafikas rugsėjo 1 d. 

     

Šukionys      – 09.15

Mieliūnai     – 09.35

Gaižiūnai     – 09.40

Kratiškiai     – 09.45

Zastaučiai    – 09.15

Geidžiūnai   – 09.25

Kratiškiai     – 09.40

Šniukščiai    – 09.45

Kratiškiai     – 09.55

 

 

CENTRAS tapo Jaunimo savanorius priimančia organizacija

2022 m. birželio 30 d. gautas sprendimas  dėl  Jaunimo savanoriškos tarnybos (toliau - JST) programos įgyvendinimo akreditacijos suteikimo.  Informacija apie mūsų organizaciją jau patalpinta oficialiame Jaunimo reikalų agentūros (toliau - Agentūra) puslapyje ir matoma visiems priimančių organizacijų paieškoje:  https://jrd.lt/informacija-jaunimui/savanoryste/organizaciju-paieska/organizacija?id=1289

 

Kratiškių daugiafunkciui centrui suteikta teisė priimti Jaunimo  savanoriškos veiklos savanorius  nui 2022-06-30 iki 2025-06-30. Džiaugiamės nauja patvirtinta veikla ir laukiame atvykstančių savanorių.

 

Tegyvuoja vasara

        Birželio 23 dieną mažieji Boružiukai rinkosi į sporto popietę „Kartu-sveikatos takeliu“. Vaikų laukė daugybė sportinių užduočių, linksmų estafečių, smagių žaidimų. Į visas veiklas įsitraukė šauniosios mažųjų mamytės. Už kiekvieną laimėjimą komandos gaudavo žolynų puokštę. Paskui iš jų pynė vainikus, kvepiančius vasara bei atostogomis.

          Šventę vainikavo medaliai su palinkėjimu ,,Geros vasaros“ bei skambus š9kis „Tegyvuoja vasara“ ir vaišių stalas.

SMAGIŲ ATOSTOGŲ VISIEMS.

 

Edukacinis užsiėmimas "Kvapų terapijos paslaptys"


        Birželio 16 d. centre vyko edukacinis užsiėmimas „Kvapų terapijos paslaptys“. Sulaukėme viešnių iš Kirdonių universalaus daugiafunkcio centro bei Kratiškių kaimo. Edukacinės veiklos skatina daugiafunkcių centrų bendravimą bei draugystę. O kartu praleistas laikas- neįkainojama dovana, kurią galime vienas kitam įteikti.
               Ačiū lektorei-edukatorei Snieguolei Šulnienei už puikų užsiėmimą, gerą nuotaiką bei puikiai praleistą laiką.

 

 

Sveika, vasarėle! plačiau

 

 Ketvirtokų išleistuvės

                             Birželio 9 d.  šeši ketvirtokai baigė pradinio ugdymo programą. Jiems buvo įteikti baigimo pažymėjimai. Kartu su tėveliais aptarė savo pažangumo rezultatus, naujus lūkesčius ir viltis bei praėjusių mokslo metų džiaugsmus ir rūpesčius. Ketvirtokai atsisveikino  su mokykla šokiu ir iškeliavo į edukacinę,  pramoginę kelionę  į Kauną.

 

Netradicinio ugdymo diena
“Karjeros diena 2022” plačiau

  Edukacinė pamoka ,,Binkio takais"

,,...Raudonos, margos, gelsvos, baltos

    Pražydo tulpės visos kartu‘‘

                      Tokiais K. Binkio utos žodžiais prasidėjo edukacinė pamoka pradinukams  Papilyje...plačiau

 

Vaikų gynimo diena ir išleistuvių šventė plačiau

 

Išvyka į ,,Levandų ūkį“

Gegužės 31 d. pradinukai apsilankė ,,Levandų ūkyje“ Mockūnuose. Vaikai apžiūrėjo levandų lauką, kuriame auga apie 800 krūmelių. Smagu buvo stebėti vabzdžių namuką, pasėdėti apmąstymų namelyje. plačiau 

 

   

          

Išvyka į Rokiškį

   Pradinukai pasinaudoję kultūros paso teikiamomis galimybėmis gegužės 27 d. vyko į Rokiškį. Vaikai apsilankė Rokiškio muziejuje ir dalyvavo edukacinėje pamokoje ,,Sūrio kelias“.     plačiau

 

KVIEČIAME

 

Judu-sveikai gyvenu

      Gegužės 20 dieną pradinių klasių mokiniai bei „Boružiukų“ grupės ugdytiniai dalyvavo edukaciniame renginyje ,,Judu – sveikai gyvenu“ Germaniškio pradinio ugdymo ir daugiafunkciniame centre.

     Atlikome daug linksmų užduočių 5 stotelėse, kuriose kiekvienas užduoties atlikimas įvertintas anspaudu  specialiame pažymėjime. Komandų nariai apdovanoti atminimo medaliais ir padėkomis. Po aktyvios fizinės veiklos laukė vaišės ir draugystės sriuba.

                                                                                                Centro informacija

 

,,Žalioji mugė“ plačiau 

 

Lietuvos mažųjų žaidinių festivalis Panevėžyje

plačiau

 

Gegužės 4 d.  -

 

Šv. Florijono

arba

ugniagesių ir gelbėtojų profesinė

diena

 

 

                     Šią dieną centro mažieji mokinukai sveikino gaisrininkus ir lankėsi Biržų rajono savivaldybės priešgaisrinės apsaugos tarnyboje. Vaikai   susipažino su gaisrininko-gelbėtojo profesija.  Visi apžiūrėjo gaisrinės automobilį, pamatė gelbėjimo įrangą, įrankius, pakalbino gaisrininkus. Visiems labai patiko greitas gaisrininko nusileidimas vamzdžiu, galimybė pasėdėti gaisrinės automobilyje, prisimatuoti šalmą. Šventės metu vaišinomės koše bei gavome dovanų spalvinimo knygeles, kurios mažiesiems primins apie  saugų elgesį su ugnimi. Grįžome pilni įspūdžių ir daug sužinoję apie gaisrininko profesiją. 

             

             

Tau, mamyte! plačiau

 

Lietuvos mažųjų žaidynės

Šiemet mūsų įstaiga įsitraukė į respublikinį ikimokyklinio ugdymo įstaigų projektą ,,Lietuvos mažųjų žaidynės 2022“...plačiau

     

 

Vaikų velykėlės

           

         Po atostogų grįžę vaikai šventė vaikų Velykėles. Dar tokios linksmos ir neįprastos šventės nebuvo matę! Mat vaikus su švente sveikino ir kartu su jais žaidė ,,velykiniai zuikiai”. Šią neįprastą staigmeną mokinukams paruošė mokytojo padėjėja Rima. Jos atnešti triušiukai Kramtukai bei nuostabios Velykų dekoracijos paliko vaikus be žado… Ir kiek jie suteikė puikių emocijų! Pirmiausiai vaikų dėmesį prikaustė švelniakailiai triušiai. Mažieji juos glostė, maitino, stebėjo jų elgseną, juokėsi ir žavėjosi. Vėliau vaikai ieškojo žaidimų aikštelėje paslėptų margučių. Daugiausiai radę dalijosi su tais, kuriems mažiau pasisekė. Vėliau ugdytiniai rideno margučius ir išbandė kiaušinio lukšto tvirtumą bei išrinko tvirčiausią margutį. Visus margučius sudaužęs išliko sveikas pirmoko Vincento margutis.

           Popietė praėjo linksmai ir įdomiai.

       

       

Netradicinio ugdymo

diena

"Velykų margutis" plačiau

 

Pavasario (Velykų) atostogos

 

1-4 kl. mokinimas ir 

ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniams -

2021 m.balandžio 19 d. - balandžio 22 d.

 

 

 

Linkime gražių, šiltų , margų šv. Velykų bei  linksmų atostogų!

Mūvėdami skirtingas kojines išreiškėme palaikymą žmonėms su  Dauno sindromu bei kalbėjomės apie "saulės" vaikučius.

 

Projektas

,,Žemė-mūsų  namai" plačiau

 

 

         Kovo 17 d. centre vyko renginys, skirtas knygnešio dienai paminėti. Renginio tikslas-pagerbti ir prisiminti knygnešius, kurie  lietuvių  kalbos draudimo metais platino lietuviškas knygas. plačiau

 

4 kl. mokinė Smiltė Mikkaitė dalyvavo respublikiniame kūrybiniame etnografiniame kraštotyros vaikų ir mokinių konkurse "Jei prakalbėtų, daug pasakytų...".

 

 

Dalyvavome pilietinėje iniciatyvoje

"Gyvasis tautos žiedas".

Šios iniciatyvos tikslas stiprinti pilietinę vienybę ir pasididžiavimą savo valstybe bei kartu pasidžiaugti valstybės švente. Žiedą sukūrėme iš numegzto tautinio šaliko...

 

Sveikiname

3-4 klasių dailyraščio konkurso, skirto

Lietuvos Nepriklausomybės dienai paminėti, nugalėtojus:

 

Smiltę Mikkaitę

ir

Deivydą Skarą

 

 

 

Nepriklausomybę švęskime kartu plačiau

 

Kaziuko mugė

Vienas iš pirmųjų pavasario pranašų – Kaziuko mugė. Todėl visą savaitę  „Boružiukų“ grupės vaikai ruošėsi nuotaikingai mugei: lipdė, pynė, klijavo, dažė...

plačiau

 

Mažųjų šaškių turnyras

        Kiekvienų metų pavasarį Biržų lopšelis- darželis ,,Drugelis“ sukviečia vaikus prie šaškių lentos. Vaikai mokosi žaidimo taisyklių, planuoja savo ėjimus, pratinasi valdyti emocijas.

          Šiemet buvo net 10 žaidėjų, kurie kovo trečiosios rytą susikaupę rinkosi prie šaškių stalų. Visi jie norėjo laimėti pagrindinius prizus – šaškių karūnas. Po ilgų, bet draugiškų kovų nugalėtojais tapo Julius Karvelis ir Tėja Jarmalavičiūtė.

            Kovo 10-ąją lauksime baigiamojo renginio per Microsoft Teams programą.

 

                                  Mokyklos informacija

 

UŽGAVĖNIŲ KAUKĖS
Tikimės, kad žiemą išvarys pradinukų nuotaikingi darbeliai...

UŽGAVĖNĖS

 

– išskirtinė metų diena, žiemos palydų šventė. Nuo seno jos švenčiamos triukšmingai, linksmai, nes tikėta, kad, jei Gavėnia bus sutikta sočiai ir gerai pasilinksminus, tai vasarą nieko nestigs.

 

Užgavėnių patiekalas – blynai...

Tad tikrąją Užgavėnių dieną, antradienį, būtina prisikepti blynų – miltinių ar bulvinių, pasiruošti mėsiškų valgių ir kimšti tiek, kad soties užtektų visoms septynioms gavėnios savaitėms.
 

 

                                                    

 


 

Vasario 8 d. bibliotekoje

pradinukai minėjo

Saugesnio interneto dieną. 

Tikslas-atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

plačiau

Vasario 10 d. būrelio "IT mokyklėlė" ugdytiniai pasitikrino savo žinias  atlikdami testus

„Ar esi saugus internete?“

plačiau

 

 

 

MOKONOMIKOS 

PAMOKOS 

vasario 4 d.

plačiau

Nuotolinė edukacinė kelionė

su ,,Biržų duona“

                Vasario 3 d. pradinukai dalyvavo nuotolinėje edukacinėje kelionėje po kepyklą ,,Duonos kelias su ,,Biržų duona“.

                 Nuotolinė kelionė buvo skirta duonos dienai, kuri yra minima vasario 5 d. Gamybos vadovė Nora pakvietė vaikus pakeliauti po kepyklos cechus ir susipažinti su tradicinės juodos duonos gamyba. Duona pradedama kepti antrą valandą nakties, kad rytą jau būtų parduotuvėse. Juodai tradicinei duonai kepti užraugiama 50 kubilų tešlos, iš vieno kubilo iškepama 400 kepalų duonos.  Kepimo procesas trunka 12-24 valandas.

                 Vaikai pamatė visą ilgą duonos kelią: nuo miltų iki, supakuoto ir paruošto kelionei į parduotuves,  duonos kepalo.

 

                                     Daugiafunkcio centro informacija

 

 

DALYVAUJAME LIETUVOS IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ PROJEKTE

             Lietuvos mažųjų žaidynių organizatoriai yra Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija.  

            ,,Lietuvos mažųjų žaidynės“- projektas, skirtas skatinti vaikus pajusti judėjimo džiaugsmą, susipažinti su olimpinėmis vertybėmis tiek sporte, tiek gyvenime.

              Projekte dalyvauja 426 ikimokyklinio

ugdymo įstaigos.

 

Projekto pradžia - vasario 1 d. 

Dalyviai: ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo grupės "Boružiukai" ugdytiniai.

Projektą  sudaro 3 etapai:

I etapas- virtualios fizinio lavinimo pamokėlės ne mažiau kaip 3 kartus į savaitę;

II etapas- sporto festivaliai įstaigose;

III etapas- 10 respublikinių sporto festivalių įvairiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

               Projekto metu parengtos judėjimo užduotys ir metodinės rekomendacijos tapo

ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo grupės  ugdymo programų dalimi.

 

Projekto koordinatorė - mokytoja Inga Tamonienė.

Sausio 13-oji-Laisvės gynėjų diena plačiau

Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, Kratiškių daugiafunkcio centro langus nušvietė žvakių švieselės, prisiminti istoriniai įvykiai ir žmonės.
   

 

     ŽIEMOS (KALĖDŲ) ATOSTOGOS 

   1-4 klasių mokiniams nuo 2021-12-27

   iki 2022-01-07.

   Ikimokyklinukams/priešmokyklinukams 

   nuo 2020-12-27 iki 2021-01-07.

  LINKIME LINKSMŲ, SNIEGUOTŲ IR JAUKIŲ ATOSTOGŲ!

           Lauksime visų sugrįžtant jau 2022 metais!

 

Šventinė mažųjų savaitė plačiau

Netradicinio ugdymo diena

,,Atkeliavo

 

Kalėdos 

plačiau

 

"Binkio takais" plačiau

 

Finansinio raštingumo pamoka plačiau

Advento pradžia 

 

          Lapkričio 29 d. pradinukai uždegė pirmą Advento žvakę. Vaikai padedami mokytojų nupynė  Advento vainiką.               Advento žvakes irgi gamino patys, jiems talkino tikybos mokytoja Sigutė. Ji parūpino tikro bičių vaško.

           Dega pirma Advento žvakė sušildyta vaikų rankų šiluma ir kvepia bičių medumi.

 

Padėkos diena

Ketvirtas lapkričio ketvirtadienis Amerikos gyventojams yra ypatingas, nes švenčiama Padėkos diena.    Anglų k. būrelio „Let`s do it !„ metu pradinukai susipažino su užsienio šventėmis. Švenčiant Padėkos dieną, mokykloje buvo padengtas padėkos stalas. Šventės metu ne tik mokiniai atvėrė savo širdeles kam ir už ką yra dėkingi, bet ir mokytojos tarė nuoširdžius padėkos žodžius. Trumpai prisiminėme padėkos dienos istoriją, o savo vikrumą ir pastabumą pradinukai  parodė "Word search" rungtyje.

       Šventės minėjimą užbaigėme nuoširdžiu "AČIŪ"!

 

Edukacinis renginys "Amatų diena"plačiau

 

Gerumo žibintas

            Lapkričio 18 d. mokyklos ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai  dalyvavo projekte „Gerumo žibintas“.

            Vaikai kartu su mokytojomis ir tėveliais kūrė žibintus iš įvairių, laisvai pasirinktų priemonių. Užsiėmimų metu aptarė šviesos ir tamsos simbolinę reikšmę, gerumą, pagarbą vieni kitiems. Mažieji ugdėsi supratimą apie gamtos reiškinių kitimą įvairiais metų laikais. Žibintų gaminimas ugdytiniams suteikė galimybę skleistis meninei, kūrybinei saviraiškai, išradingumui.

                 Žibintų šviesa mums visiems primena, kad nors lauke ir tamsu, viduje visada šilta ir šviesu.  Prie mokyklos įžiebti žibintai  suteikė visiems jaukumo, pripildė mūsų širdeles vidinės šviesos, suteikė pasitikėjimo, vilties bei prasmės kiekvienai gyvenimo dienai.

                                            

             Mokyklos informacija

 

Geros savijautos programa

,,Mes emocingi ir išradingi!“ plačiau

 

Pilietinė iniciatyva

"Tolerancijos miestas" plačiau

     

Lapkričio 16-ąją mini daugelis demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai  UNESCO

šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Šiais metais Tarptautinės tolerancijos

dienos simbolis yra Tolerancijos miestas.

Pilietinės iniciatyvos  „Tolerancijos miestas“ tikslai:

  • išsiaiškinti, išanalizuoti žodžio Tolerancija reikšmę;
  • aptarti su vaikais – ar mes gyvename Tolerantiškoje visuomenėje, ar savo mieste/gyvenamojoje vietovėje matome, pastebime tolerancijos/netolerancijos pavyzdžius, situacijas gatvėje, parduotuvėje ar kitoje viešoje vietoje; kartu paanalizuoti pavyzdžius;
  • piešti piešinius, daryti koliažus (aplikacijas ir pan.), kurti maketus Tolerancijos miesto tema. Tolerancijos miestas gali būti tas, kuriame gyvename, tačiau gali būti kuriamas miestas, apie kurį svajojame, kuriame norėtume gyventi.

 

LIK SVEIKAS, DARŽELI! plačiau

 

 

 BIRŽŲ RAJONO KRATIŠKIŲ MOKYJKLOS-DAUGIAFUNKCIO CENTRO REORGANIZAVIMO, PRIJUNGIANT JĮ PRIE BIRŽŲ R. VABALNINKO BALIO SRUOGOS GIMNAZIJOS, SĄLYGŲ APRAŠAS plačiau

PRANEŠIMAS APIE BIRŽŲ RAJONO  KRATIŠKIŲ MOKYKLOS-DAUGIAFUNKCIO CENTRO REORGANIZAVIMĄ PRIJUNGIANT JĮ PRIE BIRŽŲ R. VABALNINKO BALIO SRUOGOS GIMNAZIJOS plačiau

Saugaus elgesio ant ledo taisyklės

      Nors šiuo metu žiema nėra šalta, bet jau šiemet su pirmu ledu (gruodžio viduryje) ant vandens telkinių ivyko nelaimių, kai žmonės neįvertino "klastingo" ledo ir nuskendo. 

      Tėvelių/globėjų prašome mažesnius (jaunesnius) vaikus nepalikti be priežiūros ant ledo, neleisti eiti jiems vieniems ant jo žaisti. Įspėkite juos apie gręsenčius pavojus. 

Pridedame Lietuvos Respublikos priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento rekomendacijas, kaip elgtis prieš einant ant ledo, kad įsitinkintum,įte ar jis yra tikrai stiprus. 

 

SPORTUOJANTI BENDRUOMENĖ –

SVEIKA VISUOMENĖ

Universalios sporto aikštelės įrengimas sukuriant patrauklią ir saugią aplinką gyventojams sportuoti ir turiningai leisti laisvalaikį

 

Projekto vykdytojas: Kratiškių kaimo bendruomenė

Projekto partneris: Kratiškių mokykla-daugiafunkcis centras

                                                                           

Parama gauta iš EŽŪFKP,  Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto bei Biržų rajono savivaldybės lėšų.

Projektas įgyvendintas pagal Biržų rajono kaimo vietovių vietos plėtros strategiją 2015-2023 m.