Netradicinis » Atkeliavo rudenėlis!

 Atkeliavo rudenėlis!

 

Spalio 28 d. daugiafunkciame centre vyko renginys ,,Atkeliavo rudenėlis!”. Pradinių klasių mokiniai vyko į edukacinę pamoką į UAB ,,Naradava”. Bendrovės direktorius pasakojo ir parodė vaikams, kaip laikomi ir sandėliuojami obuoliai, kad jie kuo ilgiau  neprarastų savo išvaizdos ir būtų noriai perkami prekybos centruose. Pradinukai pamatė modernias talpyklas, kuriose sumažintas deguonies ir anglies dvideginio kiekis ir net patys įžengė į vieną iš jų. Nepanoro vaikai ilgiau užsibūti tokioje talpykloje, nes ten tik 2 laipsniai šilumos, o obuoliams tai tinkama temperatūra, kad ilgai išliktų, kaip ką tik nuskinti. Talpyklose šiuo metu yra apie  tūkstantis tonų obuolių. Tokį kiekį sunku buvo įsivaizduoti.  Pradinukai stebėjo įvairią techniką, kuri skirta obuoliams transportuoti. Bendrovės direktorius pakvietė pakeliauti po obuolių sodą, kuris užima 305 hektarus. Vaikai ragavo paskutinius, dar nespėtus nuskinti obuolius ir stebėjosi jų spalvų ir skonių įvairove. Pradinukai susipažino su nelengva obelų priežiūra, sezoniniais darbais. Esame dėkingi bendrovės direktoriui už mums skirtą laiką, už įdomų pasakojimą ir obuolius.

Grįždami sustojome kaimo kapinaitėse ir, kaip ir kiekvienais metais, uždegėme Vėlinių žvakeles, ten besiilsintiems.

O grįžę vaikai surengė rudens gėrybių mugę: prekiavo savo soduose ir daržuose užaugintais vaisiais ir daržovėmis.

Pradinukai aplankė mažuosius centro ugdytinius ir jiems parodė rudeninę programėlę, o mažieji ,,susimokėjo” keptais obuoliukais su palinkėjimais.

Renginys praėjo smagiai ir turiningai. Vaikai linksmi ir pilni įspūdžių atsisveikino vieni su kitais-  laukia rudens atostogos!

 

Vyresnioji pradinio ugdymo mokytoja

Nijolė Baltrušaitienė