Netradicinis » Žveng žirgelis

Projektinė veikla ,, Žveng žirgelis“

Rugsėjo 28 d. pradinių klasių mokiniai lankėsi Gaižiūnų kaime ūkininko V.Indrašiaus ūkyje. Šiuo metu jame auginami ir prižiūrimi 155 arkliai. Ūkio savininkas išsamiai papasakojo apie arklių kilmę, veisles , laikymo sąlygas, šių gyvūnų naudą žmogui. Daugumai mokinių pirmą kartą teko važiuoti arklio traukiamu vežimu. Stebėjome, kaip arkliai išvedami į lauką ganytis. Sužinojome, kokių tradicijų ūkininkas laikosi renkant naujam arkliukui vardą.

Ūkio darbininkas Nerijus papasakojo apie arklių kaustymą pasagomis, kinkymą, darbus atliekamus arkliais. O antrokas Lukas arkliams atvežė dovanų – pašarinių burokų. Vaikai juos savo nuožiūra padalijo arkliams.

Grįžę į mokyklą, veiklas tęsėme toliau. Žiūrėjome karaimų legendą apie Kunigaikščio Vytauto arklį, kuris išgelbėjo Trakus nuo potvynio. 2-3 klasės vaikai pagamino iš popieriaus šį šaunųjį arkliuką. 1-4 klasės mokiniai gamino žirgus, sugalvojo jiems vardus. Skaitėme daugiau informacijos šia tema, kompiuteriu rašėme patarles ir priežodžius. Visi kartu mokėmės dainuoti lietuvių l. dainą ,,Vai ko nusižvengei bėrasai žirgeli“.

Projektinė veikla skatina mokytis netradiciškai, pažinti savo artimiausią aplinką, moko gerbti, mylėti gyvūnus, pažinti savo krašto istoriją.

Pradinio ugdymo mokytoja Neringa Šimonienė