Netradicinis » Atkeliavo Kalėdos

,,Atkeliavo Kalėdos“

Gruodžio 20 d. vyko netradicinio ugdymo diena ,,Atėjo Kalėdos“. Daugiafunkcio centro vaikai vyko į Vabalninką, kur kultūros namų salėje žiūrėjo ,,Raganiukės“ teatro spektaklį ,,Raudonkepuraitė pusnyse“. Patys drąsiausi išdrįso lipti į sceną ir pabūti tikrais aktoriais ir suvaidinti pasirinktą pasakos veikėją: Raudonkepuraitę, senelę, vilką, medžiotojus. Nenuobodžiavo ir žiūrovai, jie taip pat turėjo laiku atlikti savo vaidmenis: pabūti medžiais, žvirbliais, gegute, varnomis.

Spektaklis neprailgo ir vaikai užgirdo beldimą į duris. Kas gi ten galėtų belstis? Gi nesunku atspėti, kas prieš Kalėdas atėjo pas tuos vaikus, kurie visus metus buvo geri. Vaikai šauksmais ir plojimais sutiko Kalėdų Senelį su maišu dovanų. Kalėdų Senelis ne tik pasakojo, bet ir demonstravo vaikams, kokia buvo jo kelionė, kol pasiekė tikslą- atkeliavo pas vaikus. Senelis sakė, kad vaikams maiše atnešė dovanų, bet jis  irgi nori dovanų gauti iš vaikų. Vaikai deklamavo eilėraštukus, dainavo daineles. Kalėdų Senelis atsidėkodamas visus apdovanojo.

Grįžę vaikai ėmėsi kitos veiklos: gamino kalėdinius sveikinimus kaimo gyventojams, o paskui tapo ,,laiškanešiais“ ir sveikinimus išnešiojo ir sudėliojo į pašto dėžutes, linkėdami visiems džiaugsmingų Kalėdų.

Nors ir pūtė žvarbus vėjas ir buvo šaltoka,  bet džiaugėsi vaikai savo atliktu darbu, manom, kad tą džiugesį pajaus ir kaimo gyventojai, pašto dėžutėse radę vaikų kurtus ir taip stropiai užrašytus sveikinimus.

Vyresnioji pradinio ugdymo  mokytoja

Nijolė Baltrušaitienė