Netradicinis » Bičių gyvenimas

Veiklos savaitė "Bičių gyvenimas"

Visa praėjusi ,,Boružiukų“ grupės veiklos savaitė „Bičių gyvenimas“ buvo skirta supažindinti  mažuosius  su  bitėms bei  jų gyvenimo būdu. Vaikai aiškinosi bičių svarbą žmonių ir pasaulio gyvenime. Albertas Einšteinas yra pasakęs „Jeigu bitės išnyktų nuo pasaulio paviršiaus, žmonija išgyventų ne ilgiau nei ketverius metus."

,,Boružiukų“ grupės vaikai stebėjo bites natūralioje aplinkoje: pievoje, žaidimų aikštelėje. Klausėsi jų skirtingo dūzgimo. Išmoko atskirti kamanę nuo paprastos bitės. Lankėsi pas bitininkę L. Vaitkevičienę, kuri  aprodė avilius, korius, dūminę, bitininko aprangą. Pasakojo apie bičių gyvenimo būdą, hierarchiją, darbų įvairovę avilyje.

Grįžę tyrinėjome bites mikroskopu, skaičiavome kojas, akis, sparnus. Savaitės eigoje vaikai piešė bites, gamino jas iš kartoninių kiaušinių padėklų, medinių šaukštų. Darbeliais puošėme savo aplinką.

Mokantis apie bites labai praverčia smulkioji tautosaka: patarlės, priežodžiai, mįslės.                                          Dabar visi vaikai nori būti darbštūs kaip bitės.