Netradicinis » Edukacinė pamoka ,,Seni daiktai byloja“

Edukacinė pamoka ,,Seni daiktai byloja“

Gegužės 21 dieną 1 ir 2 klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje ,,Seni daiktai prabyla“. Pamoka vyko ,,Sėlos“ muziejuje. Vaikai susipažino su įvairiais buityje naudotais daiktais. Daugelis jiems buvo nematyti, net negirdėti jų pavadinimai. Mokiniai bandė verpti rateliu, apsiauti kojas vyžomis bei apsivynioti kojas autais. Muziejaus darbuotoja parodė, koks ilgas ir sudėtingas darbas buvo audimas staklėmis. Pradinukai suprato, kad nelengvą gyvenimą gyveno mūsų proseneliai, kai visus darbus turėjo nudirbti savo rankomis.

Vaikai apsilenkė sąsiuvinį popieriumi, kaip tai darydavo jų  bendraamžiai senovėje ir jame išsprendė kryžiažodį.

Pradinukai apžiūrėjo muziejaus eksponatus: spintas, kraičių skrynias, stalus, suolus. Jiems visiems virš 100 metų ir visi pagaminti tik rankomis.

Vaikai džiaugėsi dalyvavę naudingoje edukacinėje pamokoje, sužinoję naujų dalykų, praturtinę pažintį su praeitimi.

Pradinių klasių mokytoja Nijolė Baltrušaitienė