į pradžią turinys susisiekite  
Netradicinis » Grūdo kelias

,,Grūdo kelias”

Spalio 26 dieną pradinukai vyko į Sodeliškių dvaro sodybą, kur dalyvavo edukacinėje programoje ,,Grūdo kelias”. Edukacinė programa vyksta  XX a. pradžios sodyboje, kurią sudaro: dviejų galų gyvenamasis namas, klojimas su arkliniais padargais, veikiančia kalve, klėtis apstatyta senovinių daiktų ir rakandų kolekcijomis. Taip pat stovi vienintelis Lietuvoje veikiantis 1924 metų vėjo malūnas.

Vaikai klausėsi pasakojimo ir apžiūrėjo įvairiausius senovinius rakandus, padargus, baldus, kurie buvo naudojami senais laikais. Vėliau sodybos šeimininkė pakvietė į vėjo malūną ir papasakojo kaip jis veikia. Vėjo malūnas turi net penkis aukštus, vaikai laiptais užkopė iki pat penkto aukšto, kuriame ,,apgyvendintas’’ plėšrus paukštis baidantis iš malūno balandžius ir žvirblius.

Vėliau vaikai gavę  saują tešlos  pasigamino po kepaliuką duonos ir pasišovė jį į senovinę krosnį. Kol duona kepė, vaikai aplankė alpakas, asiliuką, ponį, elnius ir danielius.

Edukacinės išvykos pabaigoje vaikai gėrė žolelių arbatą ir ragavo dar šiltą duonelę. Kiekvienas susiradęs jau iškepusį savo duonos kepaliuką džiaugėsi ir grožėjosi pačių iškepta duonele, kaip sakė sodybos šeimininkė, tokios duonos nenusipirksi niekur kitur, nes ji pagaminta savo pačių rankomis ir įdėta širdutės šiluma.

Vaikai pasinaudojo kultūros paso galimybėmis ir praplėtė pažinimo kompetenciją.

 

 

                                                                           

                                               Pradinio ugdymo mokytoja Nijolė Baltrušaitienė