Netradicinis » Kai prabyla akmuo...
|
Projektas ,,Kai prabyla akmuo...“
Centro pradinukai dalyvavo projekte ,,Kai prabyla akmuo...“ Vaikai fotografavo ir skaičiavo savo kaimo akmenis, atsinešė įvairių akmenų kolekcijas. Rugsėjo 26 d. laukė kelionė į Biržus. Pradinukai keliavo akmenimis grįsta gatvele link bažnyčios ir pilies. Aptarė, kodėl žmonės gatves grindė akmenimis ir koks tai buvo nelengvas darbas.
Apsilankė energetiniame akmenų labirinte Varniūnų kaime. Keliavo labirintu 307 m, kol pasiekė centrą, o paskui tuo pačiu labirintu keliavo, kol rado išėjimą. Vaikai stebėjosi labirinto akmenų įvairove ir dydžiu, teritorijos grožiu ir patrauklumu.
Grįžę į Kratiškius pradinukai lankėsi Rimos Bitinienės sodyboje, kur sukaupta įvairių akmenų kolekcija. Akmenys stebina savo išvaizda: tai lyg varlė tupinti prie kelio, tai drakono pėdos įspaudas likęs akmenyje, tai lyg gyvatė apsivijusi aplink akmenį.
Projekto metu vaikai išmatavo didžiausią Kratiškių kaimo akmenį, kuris lyg kaimo simbolis stovi šalia kelio. Jo aukštis apie 2,05 m, o plotis apie 10,3 m. Prireikė 10 vaikų, kad jį apkabintų. Net centro kieme mokinukai rado įvairaus dydžio akmenų: vienas jų puošia kiemą, kiti laiko suoliukus, ant kurių prisėda išbėgę į kiemą.
Kaip dažnai sustinkame akmenis ir akmenukus, tik retai susimąstome, ką jie papasakotų, jei prakalbėtų...
Šio projekto metu vaikai pagilino pažinimo, komunikavimo ir pilietiškumo kompetencijas.
Pradinio ugdymo mokytoja Nijolė Baltrušaitienė
Edukacinė pamoka
,,Akmuo- žemės ir žmogaus istorijos metraštis“
Spalio 13 d. pradinių klasių mokiniai vyko į Vabalninko biblioteką, kur dalyvavo edukacinėje programoje ,,Akmuo- žemės ir žmogaus istorijos metraštis“. Tai buvo projekto ,,Kai prabyla akmuo“ tęsinys. Vaikai daug sužinojo apie akmenis: susipažino su Lietuvos didžiausių akmenų dešimtuku, taip pat sužinojo, kokiose vietovėse yra Vabalninko krašto didžiausi akmenys. Bibliotekos darbuotojos užminė mįslių ir pasakė posakių apie akmenis. Vėliau vaikai smagiai žaidė žaidimus su akmenukais, pasimatavo akmenines pėdas, ieškojo kuri atitinka jų kojos dydį. Pradinukams labai patiko štampavimas ant akmenukų, kiekvienas sukūrė savo spalvotus ornamentus. Bibliotekos darbuotojos supažindino su savo darbu, net leido vaikams pabūti bibliotekininkais, parodė veikiančias parodas. Didelis ačiū bibliotekos darbuotojoms Vilmai ir Astai. |