Netradicinis » Laisvės gynėjų diena

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena

Lietuva jau 30-ąjį kartą mini Laisvės gynėjų dieną, kai buvo parodytas tautos ryžtas ir pasiaukojimas vardan laisvės.

Sausio 13 d. mokyklos bendruomenė dalyvavo pilietinėje akcijoje "Atmintis gyva, nes liudija". Mokyklos languose  buvo uždegtos žvakutes simbolizuojančios vienybę bei  atmintį tiems, kurie kovojo už  mūsų tautos laisvę. Languose degančios liepsnelės priminė šio  istorinio įvykio svarbą.

Ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo grupės „Boružiukai“ ugdytiniai kartu su mokytoja Inga  ir mokytojos padėjėja Ritute šią dieną pradėjo susikaupę: ryto rate, kad ir nuotoliniu būdu, aptarė su vaikais ir tėveliais Laisvės gynėjų dienos svarbą, aiškinosi kas tą dieną vyko, kur ir kodėl žmonės kovojo. Tylos minute pagerbė žuvusius gynėjus. Ugdytinių veiklos buvo prasmingos bei skirtos Sausio 13-osios įvykiams atminti. Mažieji dėliojo trispalvius bokštelius iš Lego kaladėlių, šaldė spalvotą vandenį guminėse pirštinėse, dėliojo neužmirštuoles.

1-4 klasių mokiniai kartu su tėveliais ir mokytojomis uždegė žvakutes savo namų languose taip pagerbdami žuvusius kovotojus už laisvę. Vėliau mokinukai jungėsi į virtualią akciją-parodą „Ačiū už laisvę“, kurią organizavo Biržų švietimo pagalbos tarnyba.

Vaikai ugdėsi patriotiškumą, meilę Tėvynei. Tik nuo mažens mokydami vaikus pažinti ir gerbti praeitį, galime kurti savo šalies ateitį, mokytis atsakomybės.