Netradicinis » Rudens spalvos

Netradicinė ugdymo diena ,,Rudens spalvos“

Spalio 18 d. pradinėse klasėse vyko netradicinė ugdymo diena ,,Rudens spalvos“. Vyresnieji pradinukai parašė rašinį apie rudenį, antrokai - stengėsi dailiai nurašyti eilėraštukus apie rudenį, o patys mažiausieji ant rudeninių lapų surašė raideles, kurias jau išmoko. Atlikę užduotis vaikai išsiruošė į kelionę: stebėti rudeninių spalvų.

Mokiniai su mokytojomis nuvyko į Rinkuškių šiltnamius, kuriuose akys raibo nuo rudeninių chrizantemų gausos. Kokia spalvų ir žiedų įvairovė! Pirmą kartą vaikai pamatė tiek gėlių vienoje vietoje. Vaikai išklausė gėlininkės pasakojimo, kiek reikia įdėti darbo, kol mažas daigelis išauga į tokią gražią gėlę.

O kur puikiausiai gali stebėti rudeninius gamtos pokyčius, jei ne įkopęs į Kirkilų apžvalgos bokštą?! Vyresnieji vaikai turėjo jėgų ir drąsos užlipti į patį apžvalgos bokšto viršų, o pirmokėliai pabūgo aukščio ir stebėjo medžius tik šiek tiek palipėję. Vaikai grožėjosi vėstančiais karstiniais ežerėliais. Grįždami stabtelėjo prie sodybos, kurios kieme yra karstinė įgriuva ir joje  prasmegusi dalis pirtelės. Mokiniai stebėjosi ir klausė sodybos šeimininkės, ar jai nebaisu gyventi šalia tokios įgriuvos.

Atvykę į Biržus pradinukai su mokytojomis pasivaikščiojo ežero pakrante, stebėjo piliakalnio medžius, grožėjosi fontanais, keliavo pėsčiųjų tiltu ir stebėjo rudenėjantį Širvėnos ežerą.

Vaikai grįžo pavargę, bet laimingi ir kupini naujų įspūdžių ir patirties.

Pradinių klasių mokytoja Nijolė Baltrušaitienė