į pradžią turinys susisiekite  
Netradicinis » Tolerancijos diena

Tolerancijos diena- lapkričio 16-oji

                 Lapkričio 16-ąją mini daugelis demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai  UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Šiais metais Tarptautinės tolerancijos dienos simbolis yra Tolerancijos dėlionė. Dėlionės tema reiškia nedideles detales, kurias sujungus į vieną visumą, gauname piešinį ar paveikslą tam tikra tema. Šių metų temą padiktavo mintis, jog mūsų visuomenė – kaip dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kurias sujungus – gauname visos visuomenės paveikslą. Visuomenę sudaro skirtingi žmonės pagal amžių, lytį, socialinę padėtį, išsilavinimą, pažiūras, pomėgius, gyvenimo būdą ir t.t.

Pradinukai pirmiausia aptarė žodžio „tolerancija“ prasmę ir reikšmę. Išsiaiškinto, jog žodis „tolerancija“ nėra žodžio „meilė“ ar „gerumas“ sinonimas. Vaikai stengiasi suprasti, jog mus supantys žmonės yra skirtingi išvaizda, požiūriu, tikėjimu, tradicijomis, tačiau mes turime gebėti pripažinti šiuos skirtumus.

Vaikai pagamino Tolerancijos dėliones. 1,2 klasių vaikai kirpo ir klijavo savo portretus, aptarė, kokie jie skirtingi , bet nepriklausomai nuo tų skirtumų jie visi priklauso vienai bendruomenei. 3,4 klasių pradinukai piešė pasaulio šalių vėliavas ir tų šalių gyventojus. Vaikai aptarė, tų šalių papročius, jų gyvenimo būdą ir pastebėjo, jog nepriklausomai nuo to, kokios skirtingos tautos gyvena mūsų Žemėje, jos nusipelno pagarbos, supratimo, tai yra tolerancijos.

Paminėdami Tolerancijos dieną, aptardami jos prasmę, drauge atlikdami užduotis, vaikai tampa supratingesni, pakantesni vieni kitiems.  

 

                                                                             Pradinių klasių mokytoja Nijolė Baltrušaitienė