Renginiai » Solidarumo bėgimas

Solidarumo bėgimas Kratiškių pagrindinėje mokykloje

Tradiciškai Lietuvoje 4-ąjį kartą visuomeninės organizacijos ,,Gelbėkit vaikus” organizuojmas bėgimas kasmet suburia dešimtis tūkstančių vaikų, norinčių ne tik smagiai pajudėti, bet ir ugdytis socialinę atsakomybę, sąmoningumą bei solidarumą. Šių metų spalio 2 dieną Kratiškių pagrindinės mokyklos ikimokyklinukai ir 1 – 10 klasių mokiniai pirmą kartą ruošėsi įveikti Solidarumo kilometrus mokyklos stadione.

Mokiniai visą paskutinę rugsėjo savaitę aktyviai ruošėsi būsimajam bėgimui: klasės valandėlių metu aiškinosi solidarumo, labdaros, paramos sąvokas, ieškojo rėmėjų, galinčių paaukoti jiems priimtiną sumą, kartu su jais pildė bėgimo korteles. Besiruošdami dalyvauti akcijoje mokiniai kartu su mokytojais diskutavo apie skirtingų kultūrų ir socialinių aplinkų solidarumą, pagalbą, kenčiantiems badą ir skurdą vaikams.

Solidarumo bėgimo dieną į mokyklos stadioną susirinko 72 mokiniai ir juos lydintys mokytojai. Prie akcijos dalyvių netruko prisijungti ir Kratiškių kaimo bendruomenės nariai, mokinių tėveliai ir giminaičiai, kurie noriai prisidėjo prie paramos. Laikinai direktoriaus pareigas einanti I. Pavilionienė dar kartą visiems priminė bėgimo tikslus, akcentuodama, kad bėgimo metu surinkti pinigai bus skirti padėti Lietuvos ir Zambijos vaikams bei prisidėti prie pasaulinės organizacijos ,,Save the Children” programos įgyvendinimo Lietuvoje.

Geros oro sąlygos ir geranoriški akcijos tikslai  lėmė, kad mokiniai įveikė kelių     kilometrų atstumą ir surinko 214 eurų auką. Besidžiaugiant surinkta pinigų suma, dalyviai už savo geranoriškumą ir aktyvumą buvo paskatinti Solidarumo diplomais.

Norėtųsi manyti, kad Solidarumo bėgimas Kratiškių pagrindinėje mokykloje taps gražia tradicija, padedančia ugdytis socialinę atsakomybę, sąmoningumą ir bendradarbiavimo kultūrą.