Renginiai » Tolerancijos rankos

Tolerancijos dienos simbolis - rankos

Tolerancijos diena Lietuvoje minima jau 16 kartą. Prie šios prasmingos iniciatyvos prisidėjo ir mūsų mokyklos mokiniai.

Pasitinkant Tarptautinę tolerancijos dieną 10 kl. mokinės Vaiva, Justina ir Odeta pasiūlė mokykloje organizuoti akciją ,,Kitoks aprangos kodas“. Šios akcijos tikslas- skatinti draugiškumą, toleranciją kitokios išvaizdos žmogui. Tą dieną mokiniai buvo apsirengę  patogiai ir gal  kiek neįprastai: skirtingais batais, šlepetėmis,  su chalatais, pižamomis, kombinezonais. Mergaitės pradėdamos akciją priminė mokiniams, kas yra tolerancija, kalbėjo apie  gyvenimą tolerantiškoje visuomenėje. Tuo pačiu teko prisiminti, kad  šių metų tolerancijos paminėjimo simbolis – rankos, todėl visi mokiniai buvo pakviesti gaminti  Tolerancijos rankas. Mergaitės akcentavo, jog visų rankos yra skirtingos: tiek  mažo vaiko, tiek ir suaugusio ar senyvo žmogaus, vyro ar moters, skirtingų rasių atstovų . Nors esame ir skirtingi, bet tolerantiški vieni kitiems. Šios idėjos esmė – žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Rankos sukuria, bet tuo pačiu rankos gali ir sugriauti. Todėl svarbu ugdytis norą kūrybiškai žvelgti į pasaulį, kad būtų kuo mažiau noro griauti ir naikinti.

Pertraukų metu mergaitės organizavo žaidimus, mokė būti draugiškais, kantriais ir pakančiais kitų atžvilgiu.

Lapkričio 16 d. surengta mokinių darbų parodą, skirta Tolerancijos dienai paminėti.