Rytmečio skaitymai » 2017 lapkritis

Lapkritis- skaitome tekstus apie Lietuvą

Šiais mokslo metais ,, Rytmečio skaitymus“ nutarėme skirti  Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. ,,Rytmečio skaitymai“ vyks kiekvieną penktadienį.

Lapkričio 10 dieną skaitėme eilėraščius apie Lietuvos upes. Eilraščius parinko ir skaitė mokyklos bibiotekininkė Ilona. Klausydamiesi skaitomų eilėraščių vaikai žymėjo, kokios upės buvo juose paminėtos. Paskui pažymėtas upes surado žemėlapyje, prisiminė didžiausias Lietuvos upes, palygino jų ilgius. Prisiminė Biržų krašto upes ir artimiausią upę.

Lapkričio 17 diena buvo skirta padavimams apie Lietuvos ežerų pavadinimų kilmę. Padavimus skaitė ketvirtokai ir trečiokai, kai kurie mokiniai išmoko padavimus papasakoti. Vėliau vaikai pasirinko, kuris padavimas jiems labiausiai patiko ir nupiešė jam iliustraciją. Užsiėmimo pabaigoje vaikai pažiūrėjo pateiktį apie Lietuvos ežerus ir prisiminė didžiausią, giliausią ir ilgiausią Lietuvos ežerą, didžiausius Biržų rajono ežerus.

Lapkričio 24 dieną vaikai klausėsi patarlių ir priežodžių apie meilę tėvynei, gimtajam kraštui. Mokiniai susiskirstė į komandas ir varžėsi, kuri komanda teisingiau išaiškins patarlės reikšmę. Sekėsi nelengvai, vaikai suprato, kad paaiškinti patarlę, nėra paprastas darbas. Komandos, duotai patarlės pradžiai, turėjo parinkti tinkamą pabaigą. Kiekvienas vaikas išmoko po patarlę.