Saugi erdvė » Tolerancija

TOLERANCIJOS PAUKŠTIS

Lapkričio 16 d. mokyklos bendruomenė paminėjo Tarptautinę tolerancijos dieną ir prisijungė prie pilietinės iniciatyvos -  „Tolerancijos paukštis“.

Renginio metu žiūrėjome filmą apie toleranciją, aptarėme veikėjų  poelgius, ieškojome sprendimų -  ką gi pasirinkti: blogį ar gėrį, liūdesį ar džiaugsmą, puikybę ar kuklumą, vienatvę ar draugystę, neapykantą ar pakantumą kitam.  Vėliau klasių kolektyvai originaliai pristatė „Tolerancijos paukščius“.  Visus nustebino 8 klasės berniukų pristatymas, kurie įnešė narvelį su gyvais baltais balandžiais. Jų manymu -  baltas paukštis simbolizuoja taiką, meilę, santarvę. Devintokai pagamino papūgą. Jiems šis paukštis pasirodė spalvingas ir panašus į žmones, kurie yra labai skirtingi bei įdomūs.  Septintokai pasirinko paukštį- margą vištelę, kuri jiems tapo tolerantiško  bei prieraišaus paukščio simboliu. Mažesnieji  toleranciją suprato kaip draugystę ir gerumą, supratimą ir pagalbą, meilę  ir  atjautą.

Skambant tolerancijos himnui, visi susikabinome už rankų. Sudarę  draugystės ratą linkėjome vieni kitiems tolerancijos bei pakantumo.

Mokytoja Ilona Pavilionienė